Škoda Enyaq Coupé iV

Enyaq Coupé iV má ještě dynamičtější a sportovnější vzhled než Enyaq iV. Střešní linie, která klesá od sloupku B mírně dozadu, přechází do výrazné zádě s odtrhovou hranou. Boční prahy lakované v barvě karoserie a standardně dodávaná zatmavená prosklená panoramatická střecha dodávají vozu osobitý charakter. Jedná se o největší prosklenou panoramatickou střechu použitou ve voze Škoda.

Dále se objevuje i Enyaq RS iV, kterého jen tak nepřehlédnete. Ohromí Vás svými specifickými nárazníky RS a černými detaily karoserie naznačující tichou sílu, která se uvnitř něho skrývá. Jde o vůbec první plně elektrický vůz Škoda RS.

Škoda Enyaq iV
 • Délka nového modelu Enyaq Coupé iV činí 4 653 mm, jeho šířka je 1 879 mm a výška 1 622 mm. Velkorysý rozvor 2 770 mm opticky prodlužují standardně dodávané boční prahy lakované v barvě karoserie.
 • Silnou stránkou je zavazadlový prostor, v základním uspořádání sedadel je objem 570 litrů, po sklopení zadních sedadel získáte celkem 1610 litrů.
 • Dynamický vzhled dále umocňují velká kola z lehké slitiny o průměru od 19″ do 21″.
 • Výrazným kontrastním prvkem jsou chromované lišty kolem bočních oken a chromovaný rámeček masky chladiče.
 • Matrix-LED hlavní světlomety, Top LED zadní světla a osvětlená přední maska Crystal Face.
 • Nabídka barev vozu Enyaq Coupé iV zahrnuje dva nemetalické odstíny a sedm metalických barev. Novinkou jsou také dvě nové barvy: metalická barva oranžová Phoenix a metalický odstín šedá Graphite, který u značky Škoda nahradil metalický lak šedá Quartz. Enyaq Coupé RS iV je k dispozici ve výrazném barevném odstínu zelená „Mamba“.
 • Také u modelu Enyaq Coupé iV usnadňují konfiguraci interiéru jednotlivé designy interiéru, které se inspirují světem moderního bydlení. Jednotlivé designové varianty se od sebe liší potahy sedadel, dekoračními lištami, přístrojovou deskou a také použitými materiály. Pět designových variant lze libovolně kombinovat s několika výkonovými verzemi. Specifický interiér verze Enyaq Coupé SPORTLINE iV dodává tomuto modelu sportovní vzhled. U verze RS máme na výběr z provedení RS LOUNGE nebo RS SUITE.
 • Enyaq Coupé iV je stejně jako Škoda Enyaq iV postavena na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Oba modely se vyrábí v hlavním závodě Škoda AUTO v Mladé Boleslavi. Jedná se tak o jediné modely v Evropě na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB), které nejsou vyráběny v Německu. Zároveň jde i o první novodobé automobily značky Škoda s pohonem zadních kol a elektromotorem na zadní nápravě. Obě výkonnější verze vozu Enyaq Coupé iV nabízí pohon všech kol se dvěma elektromotory.
 • Škoda Enyaq Coupé iV nabízí na přání head up displej s rozšířenou realitou.
 • Škoda Enyaq Coupé iV nabízí tři výkonové stupně. Výkonové spektrum sahá od 150 kW* do 220 kW**.
 • Velmi úsporný vůz s dojezdem více než 540 km*** v režimu WLTP, v závislosti na dané výbavě.
 • Dva elektromotory, jeden na každé nápravě, poskytují vozu pohon všech kol a výkon až 220 kW.