Popis SEAT Altea XL

Design a fotogalerie

Design a fotogalerie

S chytrým využitím prostoru, spoustou místa nad hlavou a s multifunkčními sedadly je SEAT Altea XL připravená naprosto na vše. Jak už naznačuje její jméno, je opravdu velká. Až 1604 litrů zavazadlového prostoru a geniálně řešené úložné prostory a špičkové technologie vytvořily vůz, který celá rodina uvítá.

Altea XL ve výbavovém stupni I-TECH je poslední přírůstek do rodiny SEAT a je vybavena jen těmi nejnovějšími technologiemi. Unikátní benefity staví hlavně na kombinaci luxusního interiéru a stylového exteriéru. Samozřejmostí je její všestrannost a vynikající rozhled za každé situace, který nabízí každému řidiči. Vybírejte z řady výkonných a ekonomických TSI či TDI motorizací, které vám Altea XL I-TECH nabízí.

Design a fotogalerie

SEAT Altea XL je prostě lepší – ať už se podíváte na tvar karosérie, na nová světla nebo inovované technologie. Či je pro vás důležitější barva karosérie a čalounění a vzhled kol z lehkých slitin? Buďte bez obav, SEAT Altea XL splní každé vaše přání. I proto je o 18,7 cm delší než Altea a zavazadlový prostor obsáhne 532 litrů. A stačit jinak poskádat sedadla – a máte tolik prostoru, kolik potřebujete. Děti, zavazadla a veškeré nezbytnosti pro víkendový výlet. Vše se do SEATu Altea XL bez potíží pohodlně vejde.

Navíc jsou přední opěradla na zadní straně podobně jako v letadle vybavena odkládacími stolky, pro dokonalý komfort cestujících vzadu. Zadní opěradla jsou nastavitelná a umožňují dětem lehnout si a odpočívat po tvrdé celodenní dříně – tedy, hře.

Detaily, které rozhodují – ostřikovače světlometů.

Design a fotogalerie Design a fotogalerie

PRAKTICKÁ V KAŽDÉM PŘÍPADĚ

Při zlepšování SEATu Altea XL jsme se pokoušeli předvídat všechny vaše potřeby. Proto jsme přidali dešťový senzor, který zapíná stěrače podle vámi stanovených kritérií. Na začátku i konci každé cesty můžete využít zadní parkovací senzory v náraznících, který vás upozorní v moment, kdy se dostanete příliš blízko k vedlejšímu vozu. Další promyšlené detaily, které mají za úkol řízení co nejvíce zpříjemnit, poskytuje asistent rozjezdu do kopce výbava na přání, se kterým budou rozjezdy hladké a plynulé. Tempomat pak usnadní cestování tam a zpět z každého delšího výletu.

SEAT Altea XL byl oceněna pro své jízdní vlastnosti – a to není náhoda. Je to výsledek dokonalé harmonie velikosti, poměru kol a inovativních technologií. Zadní náprava typu Multilink spolu s dynamicky laděným podvozkem Agile chassis jsou zárukou přesné a rychlé odezvy řízení. Spolu s brzdami a převodovkou tvoří kompaktní celek, který okamžitě vykonává vaše příkazy. A to není vše, proč je řízení SEATu Altea XL čistým potěšením – antiblokovací systém (ABS) a elektromechanický posilovač řízení, který tah řízení přizpůsobuje rychlosti, a tak neustále zajišťuje co největší kontrolu nad vozem. SEAT Altea XL je vybaven i elektronickým stabilizačním programem ESP, který okamžitě koriguje rychlost otáčení kola, není-li v záběru. Bezpečnost a stabilita tu kráčejí ruku v ruce.

Bezpečnost

SEAT Altea XL je plný pasivních i aktivních bezpečnostních prvků. Abyste dobře viděli na cestu i do zatáčky, jsou to natáčecí bi-xenonové světlomety, které se natáčí v součinnosti s volantem. Podobně i přední mlhovky s integrovanou funkcí odbočovacích světel vám prakticky umožní vidět za roh. O stabilitu a kontrolu kol se stará elektronický stabilizační program (ESP) a systém kontroly prokluzu (TCS). A konečně, aby nikdy nedošlo k nejhoršímu, je SEAT Altea XL vybaven airbagem řidiče a spolujezdce (s deaktivací), bočními airbagy vpředu a vzadu a aby toho nebylo málo tak také hlavovými airbagy.

SEAT Altea XL je součástí modelové řady Altea a jako taková byla oceněna nejvyšším možným počtem 5 hvězdiček bezpečnostního hodnocení Euro NCAP. Když už se bavíme o rodině, zmínili jsme systém ISOFIX pro pevné a bezpečné uchycení až dvou dětských sedaček?

Technologie

SEAT Altea XL ví, jak vám zlepšit náladu a nejlepší nápad je hned pod kapotou. V řadě výkonných a silných dieselových a benzínových motorů se pro každého najde ten nejlepší. Pokud si potrpíte na rozruch, vyberte si motor 2.0 TDI 103 kW/140 s pohonem všech kol. Převodovku DSG má pak k dispozici motorizace 1.6 TDI CR 77 kW/105 k.

Promyšlenost SEATu Altea XL se nicméně neomezuje jen na motor. Pro zvýšení pohodlí přichází také s automatickou dvouzónovou klimatizací Climatronic. A ovládání vozu nabízí také mnoho – od automatického rozsvěcení světel po dešťový senzor, takže se můžete plně soustředit na jízdu. A máte-li obavy z poškození těch krásných nových kol z lehkých slitin, jsou tu zadní a přední parkovací senzory, které usnadní parkování.

Multifunkční volant zahrnuje integrovaný a vylepšený Bluetooth handsfree. Abyste dojeli bez bloudění, je tu navigace s barevnou dotykovou obrazovkou se vstupem pro SD karty. A pro ty, kterým záleží na názoru rodiny, je vzadu stropní panel s odkládacími schránkami a výklopným TFT displejem. Ale vraťme se dopředu – snadno přístupný multimediální port (USB/AUX-in) a ovládání na multifunkčním volantu je nejsnazší cestou, jak proměnit každou jízdu v nezapomenutelný zážitek.