Nová Škoda Octavia u nás na salónu

Octavia je srdcem, ikonickým modelem a zároveň nejprodávanějším modelem značky Škoda. U příležitosti šedesátého výročí představuje společnost Škoda AUTO novou verzi svého bestselleru. Čtvrtá generace vozu Škoda Octavia narostla ve všech rozměrech a je tak delší a širší než předchozí generace. Nabízí také ještě větší zavazadlový prostor. Díky novému designovému jazyku značky Škoda působí Octavia ještě emotivněji. Zcela nový koncept interiéru kombinuje skvělou funkčnost a jedinečný prostor s kvalitními materiály a promyšlenými designovými prvky. Inovační sílu značky Škoda ve třídě kompaktních vozů potvrzuje mnoho nových možností konektivity a asistenčních systémů. Vůz také nabízí velmi dobrý poměr ceny a užitné hodnoty a špičkovou kvalitu, typickou pro vozy Škoda.

Rádi bychom vás tímto pozvali do našeho showroomu v Praze Holešovicích v Jateční ulici a to ve čtvrtek 31.10. od 9 do 11 hod, kde budete mít možnost prohlédnout si mezi prvními nový model Škoda Octavia, který bude mít světovou premiéru až 11.11. v Praze. Vůz je stále ještě zahalen rouškou tajemství, ale i tak je pod maskou mnohé vidět a to jak emotivní vzhled vozu, tak i uvnitř nové inovativní prvky interíéru i velkorysý prostor. Průvodcem tohoto krásného modelu vám bude Mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec.

Těšíme se na vás.

A jaká vlastně je nová Škoda Octavia?

Emotivní vzhled vozu, zvětšené rozměry

Nová Škoda Octavia dostala zcela nový vzhled přídě, tvořený novým přední nárazníkem a novými, ostře řezanými předními světlomety. Zvětšená délka a šířka zvýrazňují sebevědomý charakter tohoto kompaktního vozu. V porovnání s třetí generací narostla délka vozu Škoda Octavia COMBI čtvrté generace o 22 mm na 4 689 mm. Šířka narostla o 15 mm na 1 829 mm. Délka verze liftback je o 19 mm větší, když měří 4 689 mm, šířka narostla o 15 mm na 1 829 mm. Rozvor činí 2 686 mm. Protáhlou siluetu vozu zvýrazňuje nově tvarovaný, plochý střešní nosič. Až devatenáctipalcová kola z lehké slitiny dodávají vozu dynamický vzhled.

Octavia patří k vozům s nejlepší aerodynamikou na světě
Nový designový jazyk je základem atraktivního vzhledu vozu Škoda Octavia, ale tvarové řešení současně přispívá k výborné aerodynamice. Verze liftback vykazuje součinitel odporu vzduchu cx od 0,24, karoserie modelu Octavia COMBI dosahuje součinitele odporu vzduchu cx od 0,26. Nová Octavia tak patří k vozům s nejlepší aerodynamikou na světě. Aerodynamické vlastnosti karoserie přispívají k nízkým hodnotám emisí CO2 a spotřeby paliva.

První model Octavia s full LED Matrix světlomety
Nižší přední světlomety i zadní světla využívají moderní LED technologii. Významnou novinkou nabízenou ve vrcholné verzi modelu Octavia jsou full LED Matrix světlomety. Světelný kužel se v tomto případě skládá z několika nezávisle ovládaných segmentů. Kamera s inteligentní technologií v čelním skle rozpozná vozidla jedoucí v protisměru i ve stejném směru, ale i osoby a objekty s reflexními prvky, a jednotlivé segmenty vypíná, aby nedošlo k oslnění. To umožňuje mít neustále rozsvícena dálková světla a významně tak zlepšit osvětlení prostoru před vozidlem, aniž by byli oslněni ostatní řidiči.

Nový koncept interiéru s velkorysým prostorem
Nová Škoda Octavia nabízí ještě velkorysejší vnitřní prostor, než na který jsou zákazníci zvyklí. Prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech vzrostl na 78 mm. Objem největšího zavazadlového prostoru ve své třídě narostl u modelu Octavia COMBI na 640 l, u verze liftback na 600 l. Zcela nový je i interiér vozu Octavia. Nový, dvouramenný volant má ozdobnou lištu v chromovaném provedení. Multifunkční verze volantu nabízí ovládání celkem 14 různých funkcí pomocí tlačítek a nových otočných ovladačů v chromovaném provedení.

Nový design má také středová konzole, výplně dveří a přístrojová deska, která je rozdělena do několika horizontálních úrovní a spolu s kontrastní, barevnou plochou pod velkou, samostatně stojící centrální multifunkční obrazovkou kopíruje tvar masky chladiče. Vůbec poprvé nabízí Octavia ergonomická sedadla, která jsou velmi šetrná k zádům a která nabízí na přání vyhřívání, masážní funkci a také funkci ventilace. Sportovní sedadla, která jsou nabízena na přání, jsou potažena velmi prodyšnou látkou ThermoFlux. Nová Octavia nabízí na přání také třízónovou klimatizaci Climatronic. Bezklíčový systém otvírání KESSY lze nyní použít pro všechny čtyři dveře.

Nová Octavia bude po uvedení na trh nabízena ve výbavových stupních Active, Ambition a Style. V průběhu roku 2020 doplní nabídku robustní Octavia SCOUT a sportovní Octavia RS.