Jubilejní For Bikes 2019

Největší cyklistický veletrh FOR BIKES oslaví jubilejní desátý ročník, a to 29. až 31. března v pražských Letňanech od 11.hodin. V prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA se v rámci kulatého výročí FOR BIKES chystá celá řada novinek. 

Stánek HAVEX-auto bude v hale číslo 1 u trialové show. I my jsme si pro Vás připravili široký program, například simulátor opilosti a vlivu drog, dětský koutek se závodem na odrážedlech, soutěž o poukaz na let vrtulníkem, o zapůjčení vozu Škoda-auto na víkendvýhra jízdního kola z kolekce Škoda-auto STRECH GO, dva lístky na světový pohár MTB v Novém Městě na Moravě, startovné na Kolo pro život a Nova Cup a mnoho dalšího. Prohlédnout si u nás můžete modely Škoda Karoq a Kodiaq.

Můžete se těšit na originální doprovodný program, při kterém si budete moci odpočinout, načerpat inspiraci, dozvíte se zajímavé novinky a poznáte spoustu známých osobností ze světa kol. Jedním z nich bude například několikanásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, který se opět stal ambasadorem akce a návštěvníkům se představí i v roli spolukomentátora veletrhu s Kateřinou Nekolnou.

Profesionální i amatérští cyklisté se opět mohou těšit na pět hal plných kol a všeho, co k cyklistice neodmyslitelně patří. K vidění budou novinky významných světových i domácích značek, a to jak ve sportovních řadách, tak i v odvětví rekreační cyklistiky.

V rámci oslav 10. výročí chystají organizátoři atraktivní lákadlo pro návštěvníky v podobě losování výher. Připraveny jsou mimo jiné dvě hlavní ceny, tedy dvě kola, které si dva šťastlivci odnesou z PVA EXPO PRAHA domů. Pro tuto vzácnou příležitost si společnost Universe Agency připravila celoodpružené horské kolo Author A-Ray 29 a elektrokolo Author Engine 29 v celkové hodnotě 100 tisíc korun. 

Prestižní závody a Family Day

I v jubilejním ročníku se na veletrh do Letňan sjedou jezdci z různých oblastí cyklistiky, aby se návštěvníkům předvedli v závodech na silnici, horských kolech či BMX freestylu. V pátek se uskuteční čtvrtý ročník silničního Author kritéria v areálu výstaviště pro jezdce s licencí. Zároveň se pojede i závod skládacích kol Brompton, do kterého se může zapojit i veřejnost. V sobotu pak přímo z výstaviště odstartuje pátý ročník závodu na horských kolech HERVIS RACE FOR BIKES, který je určen pro širokou veřejnost. 

Po celou dobu veletrhu bude na rampách v Hale 6 probíhat freestyle BMX závod VSA MERCEDES-BENZ. V Hale 1 budou moci návštěvníci sledovat Trialshow, ukázky MTB sprintu či dual slalomu.

Den rodin s dětmi

Organizátoři veletrhu nezapomněli ani na nejmenší cyklistické naděje a připravili program i pro celou rodinu. V neděli 31. března se totiž uskuteční Family Day, kde bude možné vyzkoušet si dětské testovací dráhy, pumptrack, dopravní hřiště, pestrou nabídku trenažérů a simulátorů, ale také se například dozvědět něco o základech první pomoci. Pro děti bude připravena také úkolová hra Stezka FOR BIKES nebo elektrokola.