Jaká byla HAVEX-auto Winter Show na Benecku?

Skvělé, nezapomenutelné a plné adrenalinu! Těmito slovy by se zkráceně dala popsat akce, jenž se konala druhou únorovou sobotu na Benecku u dolní stanice lanovky Kejnos pod záštitou firmy HAVEX-auto.

Každý divák si přišel na své. Od malých dětí, pro které byly připraveny soutěže, animační program plný písniček a her a snowboardová škola, tak až po dospělé. Ti měli možnost se občerstvit u speciálně vytvořeného ice baru s jídlem a pitím. Za zmínku rozhodně stojí bumber ball turnaj, jízdy na sněžných skútrech a čtyřkolkách, spolujízda v rolbě nebo grilovací akademie se společností Weber.

Velkým trhákem tohoto dne bylo zhlédnutí exhibice Petra „Pilníka“ Piláta a Pepy Kalenského. Nebylo překvapením, že Showman Petr „Pilník“ Pilát, Freestyle Motocross jezdec, který se v branži FMX pohybuje již několik let a patří mezi absolutní světovou špičku tohoto sportu zvládl své vystoupení opět na jedničku i přesto, že jak řekl, toto vystoupení patří k těm těžším, neboť sníh je nevyzpytatelný. Dalším adrenalinovým zážitkem, při kterém se divákům tajil dech, bylo vystoupení úspěšného Freestyle akrobatického lyžaře Pepy Kalenského, takže o 15-ti metrové skoky plné akrobatických kousků ani letos diváci nepřišli. Pepa má za sebou mnoho vavřínů, a tak se bylo rozhodně na co koukat. Nechyběla ani autogramiáda již zmíněného Freestyle Motocross jezdce Petra „Pilníka“ Piláta, mistra Evropy v autocrossu Václava Fejfara, šampióna kategorie WRC2 a FIA WRC 2018 Jana Kopeckého.

Jedním z mnoha vyžití pro dospělé díky hlavnímu partnerovi  HAVEX-auto byly i testovací jízdy ve vozech Škoda. Ti si tak mohli zkusit pohon 4×4 v horských podmínkách zasněženého Benecka. O kulturní zážitek se postarala skupina LIKE-IT nejen se svým hitem Na jeden nádech a koncert zpěvačky Olgy Lounové. Vyvrcholením celé akce byl velkolepý ohňostroj, kterým se HAVEX-auto rozloučilo s diváky.