Nová Škoda Fabia – osvěžený design a nová technika

Nová Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně doplněný LED denním svícením, ale také spoustu technických vylepšení.

Modifikovaný design dodává vozu dynamiku. Příď dotvářejí nově tvarované hlavní světlomety a výrazně přepracovaná maska chladiče. Poprvé je v modelové řadě Fabia využita účinná diodová světelná technika pro přední světlomety i zadní skupinové svítilny. Pod kapotou modernizovaného modelu Škoda Fabia může být jedna ze čtyř pohonných jednotek o objemu 1,0 litru. Motory MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají výkon 44 kW (60 k), resp. 55 kW (75 k). Dva motory TSI produkují nejvyšší výkon 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI nově dostaly filtr pevných částic.

Přepracovaná Škoda Fabia přiváží také rozšířenou nabídku asistenčních systémů. Nově dostupná funkce Blind Spot Detection upozorňuje řidiče prostřednictvím svítící ikonky na skle vnějších zpětných zrcátek na přítomnost vozidel v mrtvém úhlu nebo na zezadu rychle se přibližující vozidlo při jízdě po dálnici. Systém Rear Traffic Alert monitoruje, co se děje za vozidlem, a varuje před kolizí při couvání. Light Assist automaticky přepíná z dálkových na potkávací světla, jakmile systém detekuje protijedoucí vozidlo, a usnadňuje tak řidiči i ostatním účastníkům provozu jízdu v noci.

V kombinaci s bohatou nabídkou dalších bezpečnostních a asistenčních systémů nabízí Škoda Fabia takovou úroveň bezpečnosti, která byla do nynějška známá jen z vozidel vyšších tříd.

Zdroj: skoda-auto.cz, idnes.cz