Pozvánka na Rally Bohemia v Mladé Boleslavi v sobotu 30.6.

Rádi bychom vás pozvali na naši prezentační akci, kterou pořádáme v sobotu 30.6. na akci Rally Bohemia, která se jede v Mladé Boleslavi. Škoda Park Motorsport, jehož budeme součástí, najdete na letišti Hoškovice v Mnichově Hradišti. V prostoru parku na vás budou čekat vystavené naše vozy Škoda, dále aktivity pro vaše děti jako skákací hrad, dětský simulátor, malování na obličej a odstrkovadla. Pro dospělé budeme mít k dispozici oblíbené RC modely na dálkové ovládání. V rámci doprovodného programu pro vás bude připravený profesionální rallye simulátor s virtuální realitou, který si můžete vyzkoušet v rámci soutěže Natři Honzu! Troufnete si porazit několikanásobného mistra republiky Jana Kopeckého? Pokud ano, máte šanci vyhrát Škoda Fabia Edition R5 na rok zdarma. Již zajeté časy účastníků a podrobnější informace najdete na portálu www.natrihonzu.cz.

A ještě něco málo o samotné Rally Bohemia

Rally Bohemia (do roku 1985 Rallye Škoda, později Rallye Bohemia) je jedna ze soutěží Mistrovství České republiky v rallye. Jezdí se v severních Čechách a jejím centrem je město Mladá Boleslav. Pětačtyřicátý ročník Rally Bohemia se bude i letos konat o prvním prázdninovém víkendu, tedy od pátku 29. června do neděle 1. července. Rally Bohemia 2018 v sobě bude sdružovat celkem čtyři různé podniky a pořadatelé pro letošní ročník připravují celou řadu novinek.

Tři posádky různých národností se představí na letošní Rally Bohemia v barvách továrního týmu Škoda Motorsport. Trojici posádek továrních Fábií R5 budou tvořit domácí Jan Kopecký – Pavel Dresler, Finové Juuso Nordgren – Tapio Suominen a Norové Ole Christian Veiby – Stig Rune Skjaermoen. Velkou zajímavostí bude také start zkušeného rakouského multišampiona Raimunda Baumschlagera, stejně jako oblíbeného Štěpána Vojtěcha. Oba uvidíme taktéž se Škodou Fabia R5. Zatímco Baumschlager je se závodními speciály Škoda spojen již dlouhá léta, v případě Štěpána Vojtěcha půjde o jeho premiéru s automobilem kategorie R5.

Program Rally Bohemia otevře v pátek 29. 6. od 17 hodin shakedown na trati  Loukov – Kruhy v blízkosti servisní zóny na letiště Hoškovice. Na ten naváže od 19:30 hod autogramiáda předních posádek v mladoboleslavském Bondy Centru. Autogramiáda bude pokračovat i během společného slavnostního startu ECO Energy Rally Bohemia a Rally Bohemia Historic (MČR-HA), který bude probíhat od 20 hod před Muzeem Škoda Auto. Krátce po startu bude následovat od 20:10 Prolog Muzeum – paralelní test akcelerace na třídě Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera.

sobotu ráno naváže na večerní program před Muzeem Škoda Auto nejprve od 9:00 start exhibiční Rally Bohemia Legend, jejíž účastníci se následně od 9:23 hod vydají na nově postavenou okruhovou RZ Bondy, která se pojede na tři kola. To už se budou na slavnostní start od 9:30 řadit posádky 45. Rally Bohemia (MČR), které vystartují do okruhové RZ 1 Škoda AUTO Bondy od 9:53 hod. Následující rychlostní zkoušky pak zavedou posádky jak na tradiční úseky Chloudov, Radostín nebo Cetno, tak i na zcela nový test Ještěd, staronový Lobeč nebo do historického centra Mladé Boleslavi v závěru nedělní Staroměstské RZ.

Více o programu najdete ZDE.

Těšíme se na vás.
Tým HAVEX-auto