CUPRA – vyjímečná značka!

CUPRA Ateca – první model značky

Ikonický a výkonný model CUPRA Ateca je SUV, které signalizuje začátek nové éry a je ideálním vozem pro uvedení značky CUPRA. Je to jedinečný model ve svém segmentu, který byl dosud vyhrazen pouze prémiovým značkám.

Označení CUPRA bylo vždy symbolem pozoruhodné rovnováhy mezi potěšením z jízdy a praktičností v každodenním provozu. Ne každá značka dokáže nabídnout preciznost a sportovní charakter jako CUPRA a zároveň i automobil, který lze používat pro přepravu dětí do školy, pro nákupy nebo cestování s velkým množstvím zavazadel a vysokou úrovní jízdního komfortu. Nová CUPRA Ateca dokonale kombinuje elegantní a dynamický design s prostorným interiérem a velkým zavazadlovým prostorem. 

“CUPRA Ateca nabízí všestrannost jako žádná jiná značka. Ve svém segmentu je jedinečným modelem díky výkonu 300 k, pohonu všech kol 4Drive a nové 7stupňové převodovce DSG. Je to nejlepší ukázka harmonie mezi sportovním charakterem, potěšením z jízdy a snadným používáním v každodenním životě,” řekl Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj.

CUPRA Ateca je vybavena systémem pohonu všech kol 4Drive, jedním z nejbezpečnějších a nejvyspělejších systémů svého druhu na světě. Systém 4Drive analyzuje v reálném čase provozní podmínky, včetně stavu vozovky, rychlosti jízdy, rychlosti otáčení jednotlivých kol, natočení volantu, jízdního stylu nebo aktivovaného jízdního režimu a v případě potřeby rychle a plynule mění rozdělení točivého momentu mezi obě nápravy i jednotlivá kola. Systém 4Drive je optimalizován pro všechny nabízené jízdní režimy: Normal, Sport, Individual, Snow, Off-Road a samozřejmě i CUPRA. Pokud řidič aktivuje voličem jízdních režimů nastavení CUPRA, motor reaguje na povely řidiče okamžitě za odpovídajícího zvukového doprovodu a adaptivní tlumiče DCC (Dynamic Chassic Control) pracují se sportovnější charakteristikou.

Působivý a impozantní design s exkluzivními detaily
CUPRA Ateca
nabízí atraktivní vzhled exteriéru. Horní část masky chladiče na  přídi má voštinovou mřížku s novým logem CUPRA uprostřed. Nápis CUPRA ve spodní části masky chladiče, nad nárazníkem v exkluzivním designu, je z matného hliníku.

Leskle černé detaily patří mezi charakteristické prvky vnějšího designu modelu CUPRA Ateca. Jedná se například o podélné střešní nosiče, vnější zpětná zrcátka, rámečky oken, boční ochranné lišty, kola, masku chladiče, přední spoiler, zadní difuzor a aerodynamické plochy po stranách zadního okna. Exkluzivitu vozu umocňuje uvítací osvětlení, které promítá název a logo CUPRA na povrch vozovky. Sportovní charakter a eleganci tohoto jedinečného a dynamického SUV zdůrazňují působivé černé brzdové třmeny, sportovní zadní nárazník, logo CUPRA v odstínu mědi na víku zavazadlového prostoru, čtyři koncovky výfukové soustavy na okrajích zadního difuzoru a exkluzivní 19″ kola z lehké slitiny, opracovaná diamantem, s logem CUPRA. Na výběr je šest barev karoserie: modrá Energy, červená Velvet, stříbrná Brilliant, šedá Rodium, černá Magic a bílá Nevada.

Sériová výbava modelu CUPRA Ateca vychází ze tří základních pilířů, jimiž jsou vyspělá technika, design a bezpečnost. Její součástí jsou proto systémy, mezi něž patří bezklíčkový přístupový systém s tlačítkem pro spuštění a vypnutí motoru, bezkabelová nabíječka, zesilovač signálu GSM, prostorový kamerový systém s rozsahem snímání 360°, navigační systém plus s 8″ dotykovým displejem, adaptivní tlumiče DCC (Dynamic Chassis Control), digitální panel přístrojů a parkovací asistent.

Z nejdůležitějších prvků výbavy na přání stojí za zmínku především paket Performance, který zahrnuje 18″ vysokovýkonné brzdy Brembo s černými brzdovými třmeny, sedadla čalouněná kůží a pakety ozdobných prvků z uhlíkového kompozitu pro exteriér a interiér, které zahrnují zadní spoiler, kryty vnějších zpětných zrcátek a ozdobné obložení přístrojové desky. Od poloviny roku 2019 budou nabízena exkluzivní anatomická sedadla CUPRA.

CUPRA je mimořádná značka pro výjimečné lidi. Jejím cílem je oslovovat zákazníky, kteří hledají přesně to, co nová značka nabízí: jedinečnost, sofistikovanost a sportovní výkony. Nastal čas, aby se fanoušci automobilů spojili s novou značkou, která splňuje jejich očekávání. Kromě uvedení nových modelů na trh projevuje CUPRA svého závodního ducha účastí v motoristickém sportu, konkrétně v seriálu TCR. Svět značky CUPRA žije a je připraven podmanit si novou skupinu automobilových nadšenců ve více než 260 speciálně vybraných dealerstvích po celé Evropě.