Jaká byla HAVEX-auto Winter Show na Benecku?

V sobotu 3. 2. 2018 se na Benecku v Krkonoších, u spodní lanovky Kejnos, uskutečnila velká zimní show pod taktovkou HAVEX-auto, která v Evropě nemá obdoby. Na počátku všeho byla myšlenka uspořádat unikátní akci, která nabídne široké veřejnosti emoce, adrenalin a hlavně zábavu napříč zájmy. Příprava celé show zabrala půl roku, ale jak bylo znát v průběhu akce z reakcí návštěvníků, práce to nebyla vůbec marná. Akce se opravdu povedla a všichni si ji náramně užili. Pojďme si tedy připomenout, co HAVEX-auto Winter show nabídla.

Jednou z hlavních hvězd celého dne byl Petr „Pilník“ Pilát. Oblíbený Freestyle Motocross jezdec, který se v branži FMX pohybuje již několik let a patří mezi absolutní světovou špičku tohoto sportu. Za zmínku rozhodně stojí, že na sněhu skákal Petr vůbec poprvé. Po prvních zkušebních jízdách brzo ráno bylo znát, že to rozhodně handicap nebude a že si to „Pilník“ míní náležitě užít. Létal vzduchem a předváděl své oblíbené kousky jako by v takovýchto podmínkách měl natrénováno stovky jízd. Za to byl odměněn bouřlivým aplausem návštěvníků, kterých se na akci sešlo opravdu hodně, odhadem 2500 lidí.

Odrazovou rampu vedle Petra měl nachystánu i Jason Cesco, jeden z mála lidí na světě, kteří na sněžném skútru skočili back flip, tedy salto vzad. Co myslíte, předvedl ho i na Benecku? Ano, předvedl, hned několikrát. Jeden by si řekl při pohledu na sněžný skútr, zda platí fyzikální zákony. Jezdec, který za námi přijel až z daleké Itálie, si celou akci opravdu užíval. Jeho akrobatické kousky, podpořené přihlížejícím davem, byly skok od skoku odvážnější. Dle slov Jasona byl doslova hnán atmosférou a davem přihlížejících. Po akci samotné pak zmínil, že pokud budeme plánovat znovu něco podobného, klidně i v létě, rád přijede. I to je vizitka Winter Show…

A z dechberoucích představení to rozhodně nebylo ještě vše, neboť hned po skocích motorky a skútru se do vzduchu položil talentovaný Freestyle akrobatický lyžař Robin „Robhol“ Holub. I z jeho vystoupení zůstávali návštěvníci paf. Robin skákal totiž ze stejného místa, kde měli Petr a Jason dopad, poté následoval 15 m dlouhý doslova let plný odvážných triků a divoký dopad v blízkosti diváků. I Robin předvedl back flip se vší parádou, a tak završil back flip hattrick. Během jeho vystoupení zaznívali hlasy jako „ten člověk je blázen“ nebo „Tak tohle nevidět na vlastní oči, tak v životě neuvěřím“. Robin si také náležitě užíval atmosféry a aplausu, a náležitě stupňoval náročnost svých triků. Všem přihlížejícím se tajil dech, když letěl nad masou zmrzlého sněhu hlavou dolů.

Co si ale většina z přihlížejících diváků neuměla představit a netrpělivě očekávala, byl výjezd sjezdovky v závodním speciálu, jež neřídil nikdo jiný než sám Vašek Fejfar, čtyřnásobný mistr Evropy a držitel několika ocenění Zlatý volant. Když začal burácet motor jeho závodní Fabie III Touring Car o síle 600 koní, celý svah ztichl. Chvílemi to vypadalo, jakoby Fabia nad sněhem doslova letěla. Díky tomu, že Vašek svůj stroj dokonale zná a je s ním zžitý, sjezdovku vylétl bez nějakých výrazných potíží, nebo alespoň tak to připadlo nám divákům.

V pauzách mezi jednotlivými exhibicemi se o program a zábavu nejmenších návštěvníků postaral dětský animátor Cucíno. Spolu s dětmi kouzlil, tančil, zpíval a soutěžil. Soutěžit mohli i dospělí a to konkrétně o poukazy zapůjčení vozů na víkend zdarma, výhry od partnerů akce a další hodnotné ceny.

Po celý den pak tatínkové či maminky mohli vyzkoušet, jaké to je řídit vůz 4×4 na sněhu a off road podmínkách. Milovníci lyžování pak otestovali velmi kvalitní a jedinečné lyže švýcarské značky RTC nebo domácí lyže Lusti. O zapůjčení a jejich servis v průběhu dne se starala odpovědně společnost Vancl Sport z Vrchlabí. Autorizovaný prodejce RTC a servisní partner Montana. K dispozici byly dva bary s občerstvením za zvýhodněné ceny a k polední a odpolední siestě pak hrála hudební skupina Jam & Bazar.

Na závěr bohatého doprovodného programu nám přijela zahrát oblíbená popová kapela Eddie Stoilow. A i když s přibývajícím časem byla teplota více pod bodem mrazu, všichni si koncert užívali a zimu nevnímali.

Celou HAVEX-auto Winter Show zakončil úžasný ohňostroj, který potěšil všechny ty, kteří s námi zůstali do samého konce, a to jak malé tak i velké.

Rádi bychom tímto poděkovali speciálně firmě Enjoy catering za pomoc při přípravě celé akce a obci Benecko za příkladnou podporu akce. Velké díky patří také partnerům CzechTourism, Škoda AUTO, SEAT, IMOFA, GORE, Vancl sport, prostě všem, kteří stojí za tím, že se akce vydařila. A samozřejmě speciálně děkujeme všem návštěvníkům akce. Vy jste náš motor, abychom i příští rok připravili zase něco speciálního…