Nová Škoda Karoq

Škoda ve Stockholmu odhalila nové SUV jménem Karoq, které nahrazuje model Škoda Yeti. V rámci své Strategie 2025 bude značka Škoda i v následujících letech důsledně rozšiřovat svou modelovou paletu. Přitom se bude soustřeďovat především na rozšiřování nabídky vozů kategorie SUV. Teprve nedávno bylo na trh uvedeno velké SUV – model Škoda Kodiaq

Objednávky na model Škoda Karoq již příjímají naši prodejci. A také už nyní se můžete objednat na testovací jízdu a to přímo na “Den D” 18.10. 2017, kdy budeme představovat nový model na našich salónech.

Cena začíná na 529 900 Kč. V nabídce jsou čtyři motorizace a dva výbavové stupně Ambition a Style. Ceník ZDE.

Auto se šípem

Škoda Karoq je nové kompaktní SUV značky. Jméno a jeho psaná podoba pochází z jazyka Aleuťanů, kmene původních obyvatel, žijících na ostrově u jižního pobřeží Aljašky. Jméno Karoq je kombinací výrazů ‘KAA’RAQ’ (auto) a ‘RUQ’ (šíp).

Rozměry
Délka nového modelu Škoda Karoq činí 4 382 mm, šířka 1 841 mm a výška 1 605 mm. Rozvor náprav měří 2 638 mm (u verze s pohonem všech kol 2 630 mm). Zvětšené rozměry karoserie jdou ku prospěchu cestujícím. Prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech činí 69 mm.

Digitální přístrojový panel
Poprvé ve voze značky Škoda bude k dispozici tzv. Digital Instrument Panel, který řidiči vozu Škoda Karoq umožňuje nastavit některé z uspořádání velkoplošného displeje v přístrojovém štítu.

LED technologie
Škoda Karoq nabízí volitelně Full LED světlomety s čirou optikou. V interiéru vytváří odpovídající světelnou atmosféru nové LED-ambientní osvětlení v dekoračních lištách dveří a palubní desky, které lze nastavit v některém z deseti odstínů.

Konektivita
Inteligentní propojení mezi vozem a chytrým telefonem dosahuje v modelu Karoq nové úrovně. SmartLink+ zajišťuje propojení vašeho chytrého telefonu s vestavěným infotainmentem pomocí služby MirrorLinkTM. Phonebox s indukčním nabíjením připojuje chytrý telefon k anténě vozidla a současně jej bezdrátově nabíjí.

4×4
Motor 2,0 TDI nabízí výkon 140 kW (190 k) a je sériově dodáván s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. Režim Offroad s pohonem všech kol navíc zlepšuje jízdní vlastnosti mimo zpevněné silnice. K dispozici také možnost volby jízdního profilu v režimech Normal, Sport, Eco, Individual a a Snow (ve verzi 4×4).

Motory
Motorovou paletu tvoří pět pohonných jednotek, které mají zdvihové objemy od 1,0 l, přes 1,5 l a 1,6 l, až po 2,0 l. Výkonové spektrum sahá od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k). Nový motor 1,5 TSI je vybaven systémem Active Cylinder Management Technology, tj. odpojováním dvou válců, které v určitých provozních režimech přispívá k významné úspoře paliva.

Spolehliví pomocníci: Asistenční systémy
Ve voze Škoda Karoq je k dispozici široká škála asistenčních systémů. K novým komfortním systémům patří například Park Assist, Lane Assist nebo Traffic Jam Assist. K vyšší úrovni bezpečnosti přispívají systémy Blind Spot Detect, Front Assist s prediktivní ochranou chodců nebo Emergency Assist.