Autem roku 2017 je Škoda Kodiaq

Model Škoda Kodiaq zvítězil v anketě Auto roku 2017 v ČR, pořádané Svazem dovozců automobilů. Ve 23. ročníku ankety Kodiaq zvítězil před modely VW Tiguan, Volvem V90, Alfou Romeo Giulia a SEATEM Ateca.

Již potřetí v řadě získala Škoda AUTO prestižní ocenění v české anketě Auto roku. Obhájila tak prvenství z předchozích let, kdy se titulu dočkaly vozy Škoda Fabia (2015) a Škoda Superb (2016). Letošní ročník opanovala Škoda Kodiaq, která odstartovala největší SUV ofenzívu v dějinách mladoboleslavské automobilky.     

Ocenění Auto roku 2017 v České republice není jediným úspěchem, který si Škoda Kodiaq připsala. Nové české SUV se dostalo rovněž do finále světové soutěže World Car of the Year 2017 a například britský magazín Top Gear mu udělil titul Nejlepší automobil pro velké rodiny.

V nejbližších týdnech rozšíří nabídku modelové řady Kodiaq nové varianty, které se ve světové premiéře představily na nedávném ženevském autosalonu.     Škoda Kodiaq SCOUT je sériově vybavena pohonem všech kol a jak opticky, tak technicky zdůrazňuje své off-roadové přednosti. Pro příznivce sportovního stylu navrhla česká automobilka vůz Škoda Kodiaq SPORTLINE, který akcentuje intenzivní potěšení z jízdy. Interiér i exteriér této elegantní a dynamické verze zdobí speciální designové prvky. K pohonu poslouží některý ze 4 motorů ve výkonovém spektru od 110 kW (150 k) do 140 kW (190 k).