6. ročník sportovního festivalu pro děti Sporťáček

Firma HAVEX-auto je již podruhé hrdým partnerem projektu Sporťáček. Projektu, který po ČR prezentuje kouzlo sportu, aktivního životního stylu, týmového ducha…V dnešní době lákadel typu DVD, TV, internet, PC hry, Playstation apod. je to velmi vítaná aktivita. Jsme společensky odpovědná firma a osud našich dětí nám není lhostejný, proto jsem podpořili tento unikátní projekt…

Ať už vaše dítě sportuje nebo se teprve chystá, určitě jste řešili dilema, jaký sport je ten pravý. Sporťáček vytvořil prostor, na kterém najdete spolu s vašimi dětmi nejen odpověď, ale zároveň si rozšíříte obzory jaké jsou možnosti ve Vašem okolí. Žádné nudné stánky s letáky, Sporťáček představí na jednom místě sporty tak, abyste si na ně mohli “sáhnout” a poznat trenéry, kterým vaše dítě svěříte. Zároveň vám umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. Sporťáček nezapomněl pozvat ani fyzioterapeuty, sportovní lékaře a psychology. V průběhu celého dne na vás čekají nejrůznější exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiáda a další.

V letošním roce se se Spoťáčkem můžete setkat v těchto městech:

28.5. ve Zlíně
11.6. v Karlových Varech
3.9. v Ostravě
10.9. v Praze
17.9. v Brně
24.9. v Plzni

S námi osobně se potkáte 10. září v Praze.

A jak se vám letošní akce líbily?

28. května ve Zlíně

Festival Sporťáček ve Zlíně přilákal 4 000 lidí. Krásný slunečný den plný sportu a zábavy si užily děti a jejich rodiče na Festivalu Sporťáček ve Zlíně. Atletický Stadion mládeže od sobotního rána zaplavila vlna návštěvníků, kteří si nenechali ujít šestý ročník největší sportovní náborové akce v ČR. Na ploše stadionu vyrostlo sportovní městečko s téměř padesáti stanovišti, z nichž každé reprezentovalo nějaký sport či sportovní klub. Zatímco na pódiu s velkou LED obrazovkou se střídaly exhibice místních mládežnických týmů, mezi stánky na připravených mini sportovištích děti poznávaly na vlastní kůži, jaký je to pocit držet v ruce hokejku, jak správně střílet z luku, hrát basketbal či badminton nebo ladně ohýbal a vlnit tělo při sportovní gymnastice či orientálních tancích. Velké pozornosti kluků i holek se těšil ring pro thajský box a nadšení vyvolávala též dokonalá synchronizace mysli, pohybu a síly mladých bojovníků Taekwon-Do. Návštěvníky přišli pozdravit, vyfotit se s nimi a rozdat podpisy hokejisté Petr Čajánek a Petr Holík, moderátoři souběžně probíhajícího Filmového Festivalu Zlín Roman Vojtek a Dana Morávková či představitelé muzikálu „Ať žijí duchové“. Počasí bylo ideální a každý si na Sporťáčku našel to své, co ho nejvíce bavilo. Všichni odcházeli spokojeni a v dobré náladě.

11. června v Karlových Varech

Sporťáčka se účastnilo více než padesát sportovních oddílů z města a okolí. I přes deštivé počasí  na Sporťáček v Karlových Varech dorazilo na 3 000 dětí s rodiči. Návštěvníci si mohli vyzkoušet 40 různých sportů od klasických po exotické. Den plný sportu a zábavy vyšperkovala přítomnost známých českých sportovců, mezi nimiž nechyběl reprezentant v běhu na lyžích Lukáš Bauer či hokejový brankář Lukáš Mensator. Vedle autogramiád proběhla celá řada zajímavých aktivit, soutěží a exhibic na pódiu i mimo něj.

Více o programu a ostatních místech najdete na www.sportacek.cz.