Prezentační akce vozů s pohonem na CNG

Pohon CNG je pro firmy bezesporu zajímavou možností, jak snížit firemní náklady na provoz. Po loňské zkušenosti a po nebýválém zájmu o problematiku CNG a vozů na tento pohon jsme se letos opět účastnili dvou akcí pořádaných v Praze i v Brně.

Zájem o pohon na zemní plyn od minulého roku, kdy na trh dorazila celá řada nových modelů s tímto pohonem, stále sílí. I letos byli obě pořádané ve spolupráci s Českým plynárenským svazem a partnery z řad plynárenských společností. V Praze byla prezentace v sídle Pražské plynárenské, v Brně v prostorách společnosti RWE. Příchozí návštěvníci se během krátkých přednášek mohli dozvědět informace jak o samotném pohonu CNG a dostupných vozech, tak i o financování těchto vozidel. Na místě bylo možné načerpat též informace od zástupců firem, kteří na pohon CNG ve své firmě již přešly. Jedním z nich byl i Tomáš Sova z Českých radiokomunikací, který si přechod k vozům s pohonem CNG nemohl vynachválit: „V současné době už ve firmě provozujeme 31 vozidel s pohonem CNG, což nám při ročním provozu umožňuje ušetřit v nákladech na palivo až 800 000 Kč v porovnání s vozy spalující benzin, či diesel. Je pravdou, že přechod na tato vozidla nebyl zcela jednoduchý a řada zaměstnanců to rozporovala. V momentě, kdy začali s vozy jezdit a pochopili ekonomiku provozu i při svých soukromých kilometrech, názor na tato vozidla se otočil o 180 stupňů. S vozy CNG počítáme v naší firmě rozhodně i do budoucna.“

Na obou zastávkách měli návštěvníci navíc možnost otestovat si většinu z dostupných vozidel CNG na vlastní kůži a vyzkoušet si též samotné plnění vozů. Svézt se bylo možné vozy značek Fiat, SEAT, Škoda či Volkswagen a díky účasti naší společnosti HAVEX-auto na akcích nechyběla ani žhavá novinka, nová Škoda Fabia třetí generace v přestavbě na pohon CNG.

Zdroj: tisková zpráva Magazínu Flotila.