Jaký byl II. ročník motoristického festivalu?

Po úspěšném prvním ročníku Motoristického festivalu v září 2014 jsme se velmi těšili na ročník druhý, kde jsme návštěníkům chtěli nabídnout ještě mnohem více než vloni. Přípravy  a  stavba  začaly  již  v pátek  7.8. Samotná akce začala v sobotu 8. srpna ve 12 hodin, moderace celého dne se ujal v současné době nejpopulárnější moderátor  v zemi  Libor  Bouček.  Po  krátkém  úvodu  na  podium  nastoupila  kapela Kyklops,  s  bývalým  frontmanem  skupiny  Maxim  Turbulenc  Pavlem  Vohnoutem. Diváci měli možnost  si po celý den prohlédnout závodní stroje všech kategorií. Od sajdkáry, motokrosové a okruhové motorky, okruhové automobily, formule. Největším lákadlem byly ale bezpochyby závodní stroje pro autokros a rallycross a hlavně pak nákladní  vůz  Liaz  v upravení  pro  populární  Rallye  Dakar. V průběhu  dne  probíhaly také exhibice na závodní trati a show trialového mistra světa Mirka Lisého. Návštěvníci měli po celý den možnost vyzkoušet si jakýkoliv vůz z celé modelové řady vozů Škoda a SEAT, nebo si vyzkoušet jízdu ve vozech Jeep s pohonem 4×4 přímo na autokrosové trati.

V průběhu dne se na podiu vystřídali také kapely AC/DC revival z Ostravy a populární kapela Děda  Mládek  Illegal  Band.  Součástí  dne  byly  také  autogramiády  a  rozhovory známých  osobností  v čele  s automobilovým   závodníkem  Janem  Kopeckým, legendárním žokejem Josefem Váňou či lyžařem běžcem Lukášem Bauerem. Ti se také  představili  ve  vložené  soutěži  trojboje  osobností  na  strojích  společnosti  Seco Group. Po celý den se návštěvníci mohli občerstvit ve stáncích společnosti Pivovar Nová Paka. 

Absolutním  vrcholem  celého  dne  byla  v jeho  závěru  letecká  akrobatická  show v podání člena Red Bull Air Race Martina Šonky. 

Chystáme pro Vás video z našeho festivalu, které zde brzy uveřejníme. Zatím si můžete prohlédnout fotogalerii z akce.