Fabia CNG v jedinečném testování Světa motorů

Firma HAVEX-auto realizovala v loňském roce zakázku na roční pronájem 150 automobilů pro Státní úřad inspektorátu práce. Zvítězili jsme s modely Škoda Fabia combi, které jsme se zkušenými plynaři přestavěli na CNG. Právě tento vůz zaujal redaktory Světa motorů a rozhodli se jej otestovat, zjistit spotřebu a další provozní vlastnosti a to dokonce při předpokládaném nájezdu 5000 km/2 měsíce.

Konkrétním testovacím modelem je model Škoda Fabia combi, 1,4 16V/63 kW, vybavený dálkově ovládaným centrálním zamykáním, manuální klimatizací, elektrickým ovládáním předních oken a palubním počítačem. Cena tohoto modelu je 239 000 Kč. 

První díl tohoto testu si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Svět motorů, který je právě v prodeji. Druhý díl testování vyjde začátkem prosince. Součástí článku je i rozhovor s panem Janem Kieslichem z firmy JK Procuct, který auta na plyn přestavuje již 30 let. Ze začátku samozřejmě zejména na známější kapalný LPG, dnes však stále častěji na perspektivní stlačný CNG.

Článek si můžete přečíst i ZDE.