ME v autocrossu v Nové Pace 5. a 6.7.

Rádi bychom Vás tímto pozvali na FIA Evropské mistrovství v autocrossu, které se jede již tento víkend 5. a 6.7. v Nové Pace ve Štikovské rokli a organizuje jej Autoklub v AČR Nová Paka.

V tomto tradičním termínu na začátku července se sjedou do Štikovské rokle evropští autokrosaři, aby bojovali na nejtěžší trati o cenné body. Mekkou autocrossu, tak je často nazývána trať v Nové Pace. Kdo nejel v Pace, jako by nejel autocross, zní druhé motto. Trať je svým charakterem ojedinělá v celé Evropě, letos je nově upravená a dokonale prověří schopnosti závodníků. Evropský šampionát letos opět čítá devět závodů a ten novopacký je v pořadí čtvrtý po Seelowu, Bausce a Matschenbergu. Novopacký závod byl vloni vyhodnocen po pořadatelské stránce jako třetí nejlepší. Podle informace předsedy offroadové komise Federace automobilového sportu Ladislava Tejchmana přijede letos v roli hlavního sportovního komisaře prezident offroadové komise FIA Belgičan Andy Lasure.

Program závodních dní:
Vše odstartuje v sobotu od 9 hodin volnými tréninky. Po nich budou následovat měřené tréninky a první závodní den vyvrcholí prvními rozjížďkami od 16 hodin. Nedělní program zahájí v 9.30 druhé jízdy. Poté budou následovat slavnostní představení jezdců a třetí jízdy. Velký počet finálových jízd zahájí od 15.15 “céčka”. Boje o prvenství ve finále A začnou okolo šestnácti hodin. Přijďte povzbudit české reprezentanty v boji s nejlepšími jezdci Evropy!

Naše firma HAVEX-auto zapůjčila organizačnímu týmu Autoklubu v Nové Pace 2 vozy Škoda a to Octavia a Yeti, aby mohli zajistit vše potřebné pro tento závod. Naše vozy Škoda a to Octavia combi 4 x 4 a Rapid Spaceback ve výbavě Style Plus budete moci obdivovat u stupňů vítězů.

Zároveň úzce spolupracujeme se čtyřnásobným Mistrem ČR a trojnásobným Mistrem Evropy v autocrossu panem Václavem Fejfarem, kterému jsme v rámci sponzoringu zapůjčili vůz Škoda Rapid.

Více informací o závodu najdete na stránkách Autoklubu www.autoklubnp.cz a na stránkách www.fejfar.cz.

Těšíme se na Vás ve Štikovské rokli.
Team HAVEX-auto