Legendární okruhy přivítají první ročník poháru SEAT Leon Eurocup

Nový SEAT Leon Eurocup zavítá ve své první sezoně, která odstartuje v květnu, na jedny z nejslavnějších okruhů na světě, mezi nimiž nebudou chybět Spa-Francorchamps, Monza a Nürburgring.

Značkový pohár s vozy Leon Cup Racer o výkonu 330 k otvírá novou kapitolu ve více než čtyři desetiletí trvající bohaté závodní historii značky SEAT. Španělská značka získala v letech 2008 a 2009 titul mistra světa v závodech cestovních vozů FIA WTCC (World Touring Car Championship) a během 12 sezon značkového poháru SEAT Leon Supercopa bylo zákazníkům po celém světě prodáno více než 450 závodních vozů.

Nový SEAT Leon Eurocup zavítá v roce 2014 na šest evropských okruhů v rámci závodů mistrovství světa cestovních vozů WTCC a International GT Open. První závod se uskuteční ve dnech 2. až 4. května na Nürburgringu. Po něm bude následovat rakouský Salzburgring a okruhy Velkých cen Formule 1, mezi něž patří Silverstone ve Velké Británii, Spa-Francorchamps v Belgii, Monza v Itálii a pro značku SEAT domácí prostředí závodního okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Každý závodní víkend umožňuje jezdcům strávit 90 minut na trati během tréninku a kvalifikace. Poté následuje dvojice krátkých závodů o délce 50 až 60 km s atraktivními peněžními odměnami pro vítěze. Vozy, na jejichž vývoji se v uplynulých měsících podílel Jordi Gené, testovací jezdec oddělení SEAT Sport, jsou v současnosti nabízeny za 70 000 EUR (bez DPH).

Závodní vozy SEAT Leon Cup Racer s pohonem předních kol jsou poháněny dvoulitrovým čtyřválcem, přeplňovaným turbodmychadlem, jehož maximální točivý moment 400 N.m přenáší šestistupňová převodovka. Vůz o hmotnosti 1150 kg je vybaven vnitřním bezpečnostním rámem s homologací FIA a zachovává DNA sériově vyráběného Leonu, přestože je jeho osobitě tvarovaná karoserie o 16,6 cm širší. Závodní kola mají průměr ráfku 18 palců.

„Naše plány ohledně nového závodního seriálu SEAT Leon Eurocup, které jsme oznámili koncem loňského roku, vyvolaly fantastickou odezvu,“ říká Jaime Puig, vedoucí oddělení SEAT Sport, který je zodpovědný za aktivity značky SEAT v motoristickém sportu. „SEAT Sport činí na základě nové generace Leonu další krok ve svém neutuchajícím úsilí umožňovat zákazníkům účast v motoristickém sportu, jenž splňuje nejvyšší nároky z hlediska přínosu, techniky a sportovních kvalit. Nyní zahajujeme skutečné odpočítávání do startu značkového poháru SEAT Leon Eurocup zveřejněním kalendáře závodů prvního ročníku, v němž nechybí legendární okruhy, jako je Spa nebo Monza.“

Více informací o značkovém poháru SEAT Leon Eurocup naleznete na www.seat-sport.com/eurocup.

Kalendář závodů značkového poháru SEAT Leon Eurocup 2014

1. Nürburgring, Německo, 2.-4. května
]2. Salzburgring, Rakousko, 23.-25. května
3. Silverstone Circuit, Velká Británie, 18.-20. července
4. Circuit de Spa-Francorchamps, Belgie, 5.-7. září
5. Autodromo di Monza, Itálie, 26.-28. září
6. Circuit de Barcelona-Catalunya, Španělsko, 17.-19. října

SEAT Leon Eurocup je novým závodním seriálem, který od roku 2014 organizuje SEAT Sport.

Španělská značka staví na bohatých tradicích účasti v motoristickém sportu, sahajících až do roku 1970. V letech 2008 a 2009 získala dva tituly mistra světa v závodech cestovních vozů FIA WTCC (World Touring Car Championship) a po celém světě úspěšně organizovala značkové poháry.

SEAT Sport má na svém kontě také více než 25 titulů ze soutěží a závodů cestovních vozů v rámci dalších mezinárodních a regionálních programů.

Značkový pohár SEAT Leon Eurocup zavítá v roce 2014 na šest různých evropských závodních okruhů, včetně pěti okruhů, na nichž se jezdí Velké ceny Formule 1. Jezdci usednou za volant závodních vozů SEAT Leon Cup Racer s dvoulitrovým motorem o výkonu 330 k, který vychází z nové generace modelu SEAT Leon.

Datum: 10.4. 2014
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz