Škoda nabízí tříletou garanci na zimní pneumatiky

Zákazníci, kteří si koupí nová kompletní zimní kola u autorizovaného obchodníka Škoda, k nim získají bezplatnou tříletou záruku Škoda Pneugarance.
Ta zahrnuje garanci kryjící poškození a výrobní vady s možností poměrného proplacení zůstatkové hodnoty v závislosti na aktuálním opotřebení pneumatik. Škoda Pneugarance je nejprve zavedena na českém a slovenském trhu. Další trhy značky Škoda budou následovat.
 
V nadcházejícím zimním období se množí případy najetí do výmolu, díry, na kámen nebo na obrubník ukrytý ve sněhu, břečce nebo ledu. Výsledkem mnohdy bývají nečekané výdaje majitele vozidla, spojené s nákupem nových pneumatik. Zákazníci, kteří zakoupí kompletní zimní kola u obchodníků značky Škoda, se první tři roky od zakoupení nemusí obávat nenadálých výdajů. Škoda Pneugarance se v případě neopravitelného poškození pneumatiky postará o krytí vzniklé škody. Plnění lze využít také v případech, kdy poškození pneumatiky vzniklo nepozorností řidiče.
 
Výše záručního plnění se řídí zůstatkovou hodnotou a původní kupní cenou poškozené pneumatiky. „Záruka uhradí zpravidla 30 až 70 procent hodnoty nové pneumatiky,“ říká Karel Starý, vedoucí poprodejních služeb Škoda AUTO Česká republika. Pokud se vůz v důsledku poškození pneumatiky stane nepojízdným a řidič je držitelem doživotní záruky mobility, uhradí záruka i náklady na odtah.
 
Záruka nekryje poškození vzniklá na zaparkovaném voze v důsledku vandalismu. Předpokladem pro uplatnění záruky je navíc i zakoupení nové zimní pneumatiky u autorizovaného obchodníka Škoda. Nově zakoupená pneumatika automaticky získává novou tříletou záruku.
 
Od 1. září 2013 rozšířila česká automobilka sortiment zimních pneumatik o značku Pirelli. Zákazníci značky Škoda si tak při koupi zimních pneumatik budou moci vybrat z nabídky osmi značek: Bridgestone, Continental, Michelin, Pirelli, Barum, Kleber, Nokian a Semperit.
 
V České republice jsou v období od 1. listopadu do 31. března zimní pneumatiky předepsané legislativou v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Při porušení této povinnosti hrozí pokuta do výše 2.500 Kč. Zákonem předepsaná minimální hloubka dezénu u zimních pneumatik je čtyři milimetry.

Datum: 1.10.2013
Zdroj: www.skoda-auto.cz