Nový SEAT Leon ST dostal pět hvězdiček od Euro NCAP

Nový SEAT Leon ST dostal nejvyšší pětihvězdičkové ocenění od evropské organizace Euro NCAP zaměřené na ochranu spotřebitelů. To znamená, že se toto prostorné a praktické kombi může pochlubit stejně vynikající úrovní bezpečnosti jako pětidveřový Leon. Ocenění Euro NCAP Advanced bylo uděleno dvěma inovativním bezpečnostním systémům ve výbavě nového Leonu, multikolizní brzdě a asistenčnímu systému pro jízdu v jízdním pruhu.

Za ochranu dospělých cestujících získal Leon 94 % z maximálního počtu bodů. Součástí testů je přesazený čelní náraz, boční nárazy do vozidla a sloupu a náraz zezadu. Ve velmi sledované kategorii ochrany dětí získal Leon 92 % z maximálního počtu bodů a nejlepší známky v dynamickém testu s figurínami malých dětí. Organizace Euro NCAP ocenila také možnost deaktivace airbagu spolujezdce pro případ instalace dětské sedačky proti směru jízdy. Stav airbagu je signalizován řidiči.

„SEAT usiluje o nejvyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti ve všech svých modelech,“ zdůrazňuje Dr. Matthias Rabe, výkonný viceprezident společnosti SEAT S.A., zodpovědný za výzkum a vývoj. „Svědomitá práce vývojářů v našem technickém středisku je nyní u obou variant nového Leonu oceněna nejvyšším hodnocením v náročných testech
Euro NCAP. Máme radost rovněž ze dvou ocenění Euro NCAP Advanced pro multikolizní brzdu a asistenční systém pro jízdu v jízdním pruhu, které jsou ve výbavě nového Leonu. To vše je dokladem, že nová modelová řada Leon je po technické stránce na úplném vrcholu.“

Dr. Matthias Rabe převzal obě ocenění Euro NCAP Advanced na Frankfurtském autosalonu. Asistenční systém pro jízdu v jízdním pruhu a multikolizní brzda byly oceněny jako průkopnické inovace na poli bezpečnosti.

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu používá kameru za čelním oknem k identifikaci podélného značení na vozovce a zasahuje do řízení, pokud by hrozilo, že vozidlo opustí svůj jízdní pruh. Systém je koncipován pro jízdu po dálnicích a hlavních dopravních tazích rychlostí vyšší než 65 km/h. Multikolizní brzda SEAT automaticky zpomaluje vozidlo po vážné kolizi, aby zabránila případným sekundárním kolizím. Pokud je po první kolizi aktivován airbag, začne elektronicky řízený stabilizační systém brzdit vozidlo a zapne výstražná světla.

Datum: 17.9. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz