SEAT Leon ST slaví světovou premiéru

Prezident společnosti SEAT Jürgen Stackmann představil zcela nový SEAT Leon ST v předvečer Frankfurtského autosalonu na galavečeru koncernu Volkswagen pro novináře.

SEAT Leon ST završuje modelovou řadu sportovních kompaktních vozů španělské značky. Nový Leon nabízí poprvé v historii této modelové řady tři atraktivní karosářské varianty – pětidveřový hatchback, třídveřové SC a nyní i kombi ST.

Jürgen Stackmann na galavečeru koncernu Volkswagen prohlásil: „Leon ST definuje svým sportovním vzhledem, překvapivě vysokou úrovní užitných vlastností a nejmodernější technikou nové standardy ve třídě kompaktních kombi – a to při férové ceně. Stejně jako již velmi úspěšné modely Leon a Leon SC je i nový ST dokonalým ztělesněním hodnot značky SEAT.“

Třetí člen modelové řady Leon kombinuje mladistvý, dynamický design a sportovní charakter svých sourozenců s výjimečnými užitnými vlastnostmi pro každodenní provoz. Leon ST s celkovou délkou 4535 mm nabízí objem zavazadlového prostoru 587 litrů, který lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit až na 1470 litrů.

Kromě toho se s příchodem kombi ST rozšiřuje nabídka výbavy na přání pro celou modelovou řadu Leon o zcela nové, technicky vyspělé prvky, mezi něž patří adaptivní tempomat ACC s radarovým senzorem, adaptivní regulace podvozku DCC s elektronicky řízenými tlumiči a progresivní řízení, které umožňuje vyšší úroveň ovladatelnosti v závislosti na rychlosti jízdy.

Leon ST je nejnovějším plodem probíhající produktové ofenzivy, která již na trh přinesla modernizovanou Ibizu, nové Toledo, pětidveřový Leon, třídveřový Leon SC a nekompromisně sportovní model Ibiza Cupra.

Tisková konference značky SEAT na Frankfurtském autosalonu se uskuteční v úterý 10. září ve 12:15 v hale 3.0.

Datum: 10.9. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz