Barbora Špotáková převzala nový vůz SEAT Alhambra

SEAT v rámci pokračující podpory české atletiky předal nejlepší české atletce a dvojnásobné olympijské vítězce Barboře Špotákové nový vůz SEAT Alhambra ve stříbrné barvě se sedmimístným interiérem, akčním paketem COPA PLUS a bohatou nadstandardní výbavou. Bára, která dosud jezdila ve vlajkové lodi španělské značky SEAT Exeo, se na slavnostním předání poprvé ukázala veřejnosti se svým nedávno narozeným synkem Jankem.

„Už se nemohu dočkat, až s Lukášem a Jankem Alhambru pořádně otestujeme! S modelem Exeo jsem byla maximálně spokojená, ale s malým dítětem a naší láskou ke sportu již Exeo svou nabídkou vnitřního prostoru nestačí. Alhambra má místa na rozdávání a díky pohonu všech kol s ní můžeme v zimě směle vyrazit i do hor za lyžováním, což je fantastické,“ říká Bára Špotáková.

Jedenatřicetiletá oštěpařka se stala maminkou 24. května 2013, kdy na svět přišel syn Janek, jehož otcem je dlouholetý partner Báry, profesionální hasič Lukáš Novotný. Svěřenkyně trenéra a oštěpařské legendy Jana Železného nepovažuje mateřství za důvod k přerušení své hvězdné sportovní kariéry. S tréninkem hodlá začít již letos v říjnu, aby se mohla dobře připravit na boj o medaile na mistrovství Evropy 2014 v Curychu. Bára Špotáková má na svém kontě mimo jiné světový rekord v hodu oštěpem, dvě zlaté medaile z olympijských her a několik medailí z mistrovství světa.

„Mám radost, že Bára zůstává věrná značce SEAT, a jsem nesmírně potěšen, že můžeme naší nejlepší atletce poskytnout s Alhambrou automobil, který je skvěle připraven na všestranné požadavky moderní mladé rodiny vyznávající sportovní životní styl,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

SEAT Alhambra je oceňován jako ideální rodinný vůz s prostorným a variabilním interiérem, do něhož usnadňují přístup dvoje široké posuvné boční dveře. Bára Špotáková převzala klíčky od modelu Alhambra ve výbavě Style s pohonem všech kol. Zdrojem suverénní hnací síly je výkonný a úsporný turbodiesel 2.0 TDI o výkonu 103 kW (140 k) v kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou.

Nad bezpečností posádky bdí vyspělé asistenční systémy v čele se stabilizačním systémem ESP a pro případ nehody stojí na stráži soustava vyspělých zádržných systémů se sedmi airbagy. Pro přepravu dětí je velmi praktická integrovaná dětská sedačka, která figuruje mezi bohatou nadstandardní výbavou. Pohodlí posádky zajišťuje třízónová automatická klimatizace Climatronic, u níž lze nastavit odlišnou teplotu pro řidiče, spolujezdce vpředu a pro zadní část interiéru.

Atletika svou univerzálností plně souzní s hodnotami značky SEAT, která v letošním roce ještě více zintenzivnila dlouhodobou spolupráci s Českým atletickým svazem (ČAS) a začala podporovat úspěšný projekt Atletika pro děti, v jehož rámci připravuje speciální akce s bohatým doprovodným programem pro rodiče a děti se zaměřením na pohyb a zábavu. Akce projektu Atletika pro děti, který se snaží přivést děti zábavnou formou k pravidelnému zdravému pohybu, přitáhly jen v loňském roce zhruba dvanáct tisíc dětí ve věku od 4 do 11 let.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 83 % své výroby a působí v 77 zemích. V roce 2012 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 321 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 6 miliard eur.

Skupina SEAT zaměstnává 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona – Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Palmela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Datum: 22.7. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz