Na startovní čáře nové sezóny: Ambice, výzvy a motoristické zážitky nadějné tenistky

V současné době vrcholí příprava na letošní sezónu. Jak se připravujete a jaké máte cíle?

Příprava na letošní sezónu začala už koncem minulého roku, kdy jsem se účastnila kondičního soustředění. Kvůli mému zranění ruky byla příprava více zaměřená na kondici. Postupem času s ohledem na zdravotní stav jsem se začala vracet ke hře. Cílem pro tento rok je dostat se určitě na úroveň před zraněním, ideálně se posunout z 150. na 100. místo a stát se jedničkou v reprezentaci do 19-ti let. Ráda bych se zúčastnila turnaje WTA v Praze ve Stromovce a hrála před domácími diváky.

Jak velkou roli k tomu hraje přesun autem?

Doprava autem hraje v mém životě každodenní a nezbytnou roli, jelikož cestování na tréninky a turnaje by bez něj byly velmi náročné. Doposud jsem jezdila autem rodičů, nyní jsem zvědavá na svůj první vůz CUPRA Formentor. Moc se na to těším, protože ráda řídím.

Co nějaký motoristický sen?

Ačkoli mám ráda rychlá auta, v současné době upřednostňuji praktičnost. Předtím jsem měla takové to „dětské“ autíčko, co jezdilo maximálně 50 km/h. Říkala jsem tomu sekačka. Přesunulo mě z bodu A do bodu B, ale sotva se mi tam vešly rakety. Vztah k řízení je pro mě zábava.

Když jsme u cestování, co to pro Vás znamená?

Je to v podstatě náplň mého života, protože jsem stále na cestách. Je to pro mě denní obvyklá věc, která mě baví a neumím si bez toho představit žít.

Už víte, kam vyrazíte na dovolenou?

Zatím jsem nad tím nepřemýšlela. Chtěli jsme jet na festival do Chorvatska, ale to si myslím že s turnajovým plánem úplně nevyjde. V listopadu bych si ráda udělala delší dovolenou. Člověk přeci jenom potřebuje vypnout.

Kam se letos vydáte na zajímavý turnaj?

Sice to není úplně exotika, ale letos mě čeká Amerika. Turnaje po Evropě objedu samozřejmě autem.

Kolik najedete ročně kilometrů? Zažijete u řízení nějaké zajímavé příhody?

Za poslední půl rok jsem najela 18 000 km. Tipuji, že takových 30 000 km za rok určitě najedu. Já osobně se považuji za odpovědného řidiče. Žádná výjimečná příhoda se mi nestala. Střet s jiným autem jsem měla zatím jednou a to, když do mě starší paní nabourala na semaforech zezadu.

Jak vám šla autoškola?

Autoškola pro mě byla příjemnou zkušeností. Vyšli mi velmi vstříc ohledně nastavení časů. Nikdo tam na mě nekřičel, takže jsem nebyla traumatizovaná jako většina lidí.

Preferujete spíš automat nebo manuál?

Určitě preferuji automat, protože je to pohodlné. Manuál jsem naposled řídila v autoškole.