Vynikající výkon Jiřího Ježka na Tour de France

Působivý výkon podal český hendikepovaný cyklista Jiří Ježek v rámci Tour de France 2013. Před tisícovkami nadšených diváků ujel v maximálním tempu trať dlouhou 33 km.

Jako dlouholetý partner českého paralympijského týmu a oficiální sponzor Tour de France tuto akci podpořila Škoda.

První časovka jednotlivců na letošní Tour vedla z Avranches směrem k moři. Cílem jedenácté etapy Tour je ostrovní hora a součást světového kulturního dědictví Mont-Saint-Michel u severofrancouzského pobřeží. Ježkův boj s časem pečlivě dokumentoval teprve patnáctiletý talentovaný fotograf David Vlk. David v důsledku nemoci přišel o část pravé nohy, má tedy stejný hendikep jako Jiří Ježek. Během boje se zákeřnou nemocí byla kariéra tohoto cyklisty pro Davida velkou motivací. Díky společnosti Škoda AUTO se mladík při letošní Tour de France přiblížil svému snu stát se reportážním a sportovním fotografem.

“Byl to vynikající výkon Jiřího Ježka a jeden z absolutních vrcholů letošní Tour de France,” říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast prodeje a marketingu. „Jiří Ježek a David Vlk si splnili své sny. Jsme rádi, že jsme jako dlouholetý partner Tour mohli tuto neobvyklou událost podpořit.“
 
Ježek svým výkonem prokázal svou skvěle načasovanou formu. Svým vystoupením Ježek opět potvrdil pověst jednoho z nejlepších hendikepovaných sportovců světa. Šestkrát vyhrál paralympiádu, z toho jednou získal i zlatou medaili v časovce jednotlivců na hrách v Londýně v roce 2012. V České republice byl zvolen Hendikepovaným sportovcem roku. Jako jeden z mála paralympioniků může díky své výkonnosti nastoupit i proti cyklistům bez hendikepu.
 
Podporou Ježkovy účasti na Tour-de-France vyslala Škoda další signál v rámci rozsáhlé podpory cyklistiky. Již podesáté je automobilka oficiálním sponzorem a oficiálním vozem cyklistického závodu okolo Francie. S flotilou 250 vozů a řadou doprovodných akcí se automobilka na jubilejním 100. ročníku slavného cyklistického závodu ukázala v nejlepším světle. Každý rok ujedou vozy značky Škoda v rámci jejich nasazení při Tour zhruba 2,8 milionů kilometrů. Za devět let tedy urazila flotila celkem téměř 25 milionů kilometrů. Škoda je navíc partnerem Bílého trikotu pro nejlepšího jezdce do 25 let.
 
Angažmá značky Škoda v cyklistice podtrhuje mimořádný vztah české automobilky k jízdním kolům. Výrobou jízdních kol začala úspěšná historie mladoboleslavského podniku. Již na konci předminulého století, v prosinci roku 1895, založili mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement továrnu na výrobu jízdních kol. V prvních letech vyráběli nadšení průkopníci cyklistiky bicykly značky Slavia, od roku 1899 motocykly a od roku 1905 i vůz Voiturette A. V roce 1925 se firma L&K spojila s koncernem Škoda.

Datum: 10.7.2013
Zdroj: www.skoda-auto.cz