Škoda – nejlepší značka ve Velké Británii

Vyznamenání britských spotřebitelských organizací: Škoda jako jediná automobilka už podruhé získala prestižní ocenění Which? Awards.

Škoda je podle britské organizace na ochranu spotřebitelů Which? nejlepší automobilovou značkou ve Velké Británii. Značka byla oceněna titulem Best car manufacturer. Je to už druhé vítězství značky Škoda v této anketě od roku 2010.

Which? odůvodňuje verdikt vynikající modelovou paletou značky Škoda, která přesvědčila nejlepším poměrem ceny a užitné hodnoty a vysokou spolehlivostí: „Škoda je zaslouženým vítězem. Značka zavedla skvělé nové modely. Především poměr ceny a užitné hodnoty a spolehlivosti modelu jsou působivé. Navíc máme excelentní zpětnou vazbu od zákazníků značky,“ říká Peter Vicary-Smith, předseda představenstva organizace Which?.

Škoda se ve Velké Británii těší stále větší oblibě. V prvních pěti měsících roku se prodeje značky Škoda na britských ostrovech v porovnání se stejným obdobím minulého roku zvýšily o 15,1 procent na více než 26 000 vozů. V roce 2012 dosáhla Škoda ve Velké Británii nového prodejního rekordu, když dodala zákazníkům více než 53 200 vozů. Zákazníci oceňují prověřenou techniku, prostornost a funkčnost vozů Škoda. Modely značky Škoda, například nová Octavia nebo Rapid, navíc bodují nadčasově elegantním designem, vysokou zůstatkovou hodnotou, ekologičností, nízkou spotřebou a příznivými provozními náklady.
 
Vítězství v letošní anketě Which? Awards opět potvrdilo vynikající pověst automobilky na britském trhu. Těžištěm činnosti této přední britské nezávislé spotřebitelské organizace jsou pravidelné testy produktů, jejichž výsledky zveřejňuje v tištěném magazínu i na internetu. Which? Magazine má zhruba 1,2 milionu předplatitelů a vychází od roku 1957.
 
Jen před několika týdny Škoda zvítězila také v jiné důležité anketě mezi britskými zákazníky: Škoda Yeti byla v anketě Driver Power 2013, kterou pořádá odborný časopis Auto Express, více než 40 000 čtenáři zvolena Nejlepším vozem roku 2013. V první šestce se umístily hned tři modely značky Škoda, vedle modelu Yeti to byl Superb na druhém a Octavia na šestém místě.
 

Datum: 4.7.2013
Zdroj: www.skoda-auto.cz