Rapid v novém modelovém roce s vylepšenými detaily

Nabídka bohatší o naftový motor 1,6 TDI/66 kW, interiér s novým tříramenným volantem, novými ozdobnými lištami, potahy sedadel a řadou dalších designových vylepšení.

Škoda Rapid bude nyní ještě atraktivnější. Od 5. srpna bude tento oblíbený kompaktní model dostupný i s naftovým motorem 1,6 TDI 66 kW. Navíc bude interiér designově osvěžen: nový je tříramenný volant, ozdobné lišty, potahy sedadel a řada dalších prvků. Na přání je možné objednat i moderní xenonové světlomety.

Nabídka motorů pro model Škoda Rapid se nyní rozšiřuje o naftový motor 1,6 TDI/66 kW (90 k). Tento agregát pracuje s přímým vstřikováním common-rail, je vybaven filtrem pevných částic a může být na přání vybaven buď 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou nebo pětistupňovou manuální převodovkou.

I pro tento naftový motor výrobce nabízí úspornou verzi Green tec. Paket Green tec zahrnuje technologie snižující spotřebu vozu, jako je systém start-stop, rekuperace brzdné energie a pneumatiky s optimalizovaným valivým odporem. Emise CO2 u modelu Rapid 1,6 TDI 66 kW Green tec dosahují pouhých 104 g/km, odpovídající normovaná spotřeba paliva činí 3,9 l/100 km.
 
K dispozici je pro vůz Škoda Rapid celkem šest různých motorů splňujících předpisy EU5: dva naftové motory (1,6 TDI se 66 resp. 77 kW) a čtyři benzinové motory (1,2 MPI/55 kW, 1,2 TSI s výkonem 63, resp. 77 kW a 1,4 TSI/90 kW). Paket Green tec je nabízen pro všechny motory TSI a TDI.
 
Dále optimalizován byl i interiér. Rapid bude mít nyní nové tříramenné volanty. Rozdíly jsou v použitých materiálech (PUR, PUR v kombinaci s chromem, kůže s chromem) a funkčnosti (s tlačítky nebo bez tlačítek multifunkčního displeje/telefonu/audiosystému).
 
Nové ozdobné lišty ve čtyřech designových variantách (Graphite-Metallic, Silver-Brushed, Piano-White a Piano-Black) budou mít u modelu Rapid výbavové verze Ambition a Elegance. Pro tyto verze jsou připraveny rovněž nové potahy sedadel. Pro výbavové verze Rapid Active a Ambition je připravena přístrojová deska a obložení dveří v novém šedém tónu.
 
Rádio Swing dostane modernější panel, rádio Blues bude mít ovládací prvky doplněné o chromové detaily. Objednat lze pro model Škoda Rapid nyní také xenonové světlomety. Nízkoenergetický xenonový zdroj má světelný tok do 2 000 lumenů. Tento systém nevyžaduje, na rozdíl od řešení používaných ve vozech vyšších tříd, automatickou regulaci sklonu a ostřikovače světlometů. Výhodou je nižší cena ve srovnání s xenonovými světlomety s vyšším světelným tokem, při zachování srovnatelné intenzity osvětlení.
 
Škoda Rapid doplňuje nabídkovou paletu značky Škoda mezi modely Škoda Fabia a Škoda Octavia od podzimu 2012. Při kompaktních rozměrech (délka 4,48 m, šířka 1,70 m) nabízí tento model velkorysý prostor pro pět cestujících a jejich zavazadla. K tomu se řadí také početná řešení v duchu hesla Simply Clever, vynikající poměr ceny a hodnoty a rozsáhlá nabídka bezpečnostní výbavy. Atraktivní je i nadčasový design.
 
Model Rapid již získal četná ocenění. Na českém trhu získal tento model ceny Auto roku v nižší střední třídě v hlasování veřejnosti a cenu Fleetová novinka roku. Škoda Rapid se stala Autem roku v Bulharsku, vyhrála cenu Auto Trophy v Německu a Zlatý volant v Rakousku. Škoda Rapid získala také světově uznávané ocenění za design: kompaktní model obdržel v březnu 2013 Red Dot Design Award za produktový design. Za koncepci bezpečnosti vozu získal tento vůz i nejlepší hodnocení – pět hvězd – od Euro NCAP.

Datum: 4.7.2013
Zdroj: www.skoda-auto.cz