SEAT uzavřel první pololetí s nárůstem o 22 %

SEAT hlásí po prvním pololetí meziroční nárůst prodeje o 22,49 %, přestože celkový trh v České republice poklesl o 14,24 %. V červnu se český trh s novými vozy propadl dokonce o více než 20 %, ale SEAT dokázal i v těchto nepříznivých podmínkách zvýšit s 366 registracemi nových vozů svůj tržní podíl na 2,53 %.

V období od ledna do června 2013 bylo v České republice podle statistik registrací sestavovaných Svazem dovozců automobilů (SDA) registrováno 1879 nových vozů SEAT, tedy o 345 vozů více než ve stejném období uplynulého roku. V pořadí značek si SEAT polepšil ze 17. na 12. místo.

V žebříčku nejprodávanějších modelů SEAT udává tón trojice Ibiza (797 vozů od ledna do června 2013; pátý nejprodávanější malý vůz v ČR), Leon (635 vozů) a Toledo (218 vozů), ale stejně jako v květnu byl i v červnu jednoznačným bestsellerem nový Leon (175 vozů) před Ibizou (130 vozů) a Toledem (31 vozů). Nový Leon se tak dostal za letošní první pololetí již do Top 10 nižší střední třídy a v červnu byl dokonce na šestém místě.

„Velmi nás těší, že byl nový Leon českými zákazníky tak skvěle přijat, a to zatím prodáváme jen dvě karosářské varianty, pětidveřový hatchback a třídveřové Sports Coupé. Očekáváme, že další velkou vlnu zájmu vyvolá již avizované kombi Leon ST, s jehož uvedením na trh počítáme koncem letošního roku,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Za obchodními úspěchy značky SEAT na českém trhu stojí nejen atraktivní modelová paleta, ale i neúnavná práce dealerské sítě, lákavé servisní akce a výhodné nabídky v oblasti financování. Velmi oblíbené jsou například programy „STK a emise zdarma“ pro majitele starších vozů nebo knížka „SEAT Fitness Plán“ se slevovými poukazy na servisní práce, opravy nebo nákup originálního příslušenství či náhradních dílů.

V oblasti financování nabízí SEAT Finance výhodné produkty s nízkým úrokem, nebo dokonce nulovým navýšením, bezplatným uzavřením smlouvy či předčasným splacením, nízkými měsíčními splátkami v garantované výši a pojištěním se zvýhodněnými sazbami. Z aktuální nabídky mají zákazníci na výběr například speciální produkty SEAT Light, SEAT za polovinu, SEAT Plus, SEAT Leon Plus a SEAT Toledo 5 *.

Datum: 7.7. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz