Partnerství značky SEAT a českých atletů pokračuje

SEAT stupňuje podporu Českého atletického svazu (ČAS) a jeho projektů. Dlouhodobé partnerství mezi značkou SEAT a českými atlety, které bylo loni prodlouženo až do roku 2015, je rozšířeno o podporu úspěšného projektu Atletika pro děti. Projekt zaměřený na základy atletiky pro děti ve věku od 4 do 11 let se snaží přivést děti zábavnou formou k pravidelnému zdravému pohybu.

V České republice nebyla donedávna v atletice věnována nejmenším dětem žádná systematická péče. To se změnilo v květnu 2010, kdy byl spuštěn projekt atletických přípravek a školek, které nyní, po pouhých třech letech, fungují ve více než 150 oddílech po celé České republice a navštěvuje je více než 12 000 dětí. Akce, pořádané v rámci projektu Atletika pro děti, přitáhly jen v loňském roce 5200 dětí.

Atletika pro děti, podporovaná značkou SEAT a vedená profesionálně školenými trenéry, nabízí široké veřejnosti novou volnočasovou aktivitu v podobě pravidelných atletických kroužků. Jejich cílem není vychovávat profesionální sportovce, ale rozvíjet již u dětí předškolního věku základní pohybové dovednosti, které jsou základem i pro všechny ostatní sporty. Všestranné pohybové aktivity sahají od běhání, přes skákání až po házení. Projekt podporují také významné atletické osobnosti Barbora Špotáková, Jan Železný a Tomáš Dvořák.

„Atletika je univerzálním sportem, který souzní s hodnotami značky SEAT, a jako dlouhodobý partner české atletiky máme obrovskou radost ze všech úspěchů, které čeští atleti vozí z prestižních atletických mítinků po celém světě. SEAT je však také společností, která hledí do budoucnosti. Proto jsme se rozhodli, že budeme podporovat rovněž všestranný rozvoj našich nejmenších dětí po celé České republice v rámci projektu Atletika pro děti, a podílet se tak na budoucnosti české atletiky i její popularizaci mezi širokou veřejností,“ říká Aleš Novák, vedoucí divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

„Projekt Atletika pro děti je mimořádně důležitý jak pro českou atletiku, tak i pro zdravý rozvoj celé české společnosti. Obrovský zájem rodičů a dětí o naše akce v uplynulých třech letech ukazuje, že jdeme správným směrem. Věřím, že s novou podporou značky SEAT, našeho dlouhodobého partnera, se nám podaří s Atletikou pro děti oslovit ještě širší vrstvy české společnosti,“ říká Libor Varhaník, předseda ČAS.

Kromě výše zmíněných aktivit poskytuje SEAT automobily na běžný provoz vedoucím činitelům ČAS a nejúspěšnějším českým atletům. V modelu Exeo jezdí například oštěpařka Barbora Špotáková a za volant kombi SEAT Exeo ST usedá také šéftrenér reprezentace a olympijský vítěz v desetiboji Tomáš Dvořák.

V rámci podpory Atletiky pro děti připravil SEAT pro letošní rok tři speciální akce pod heslem „Běhej, skákej, házej rád, SEAT je tvůj kamarád“ s vlastním stanem a zázemím pro jednu z atletických disciplín. První akce proběhne v rámci Mistrovství ČR v atletice v Táboře ve dnech 15. až 16. června 2013, další dva termíny budou v průběhu září. Pro rodiče i děti je připraven bohatý doprovodný program, zaměřený na pohyb a zábavu.

Děti budou moci dokázat své dovednosti v atletické disciplíně, která byla pro danou akci zvolena (hod oštěpem, vrh koulí, skok do výšky, nebo skok do dálky), a pak poměřit své síly s rodiči v zábavné soutěži, v níž vyhraje ten, kdo se trefí míčkem do díry ve stěně s nejvyšším počtem bodů. Na vítěze čekají drobné ceny a hrát se bude také o zapůjčení vozu SEAT na víkend v tipovací soutěži. Dostaví-li se předčasně únava, budou moci malí sportovci nabrat nové síly pro další aktivity v odpočinkové zóně speciálního stanu SEAT.

Datum: 28.5. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz