Jaroslav Kulhavý sází i nadále na SEAT

Nejlepší český biker jezdí na závody v MPV Alhambra. Jaroslav Kulhavý sází i nadále na SEAT

  • Olympijský vítěz usedá za volant Alhambry 2.0 TDI CR s výkonem 103 kW/140
  • Skvělý vstup do sezóny vítězstvím v legendárním závodě Cape Epic
  • Závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě se jede již koncem května 

SEAT pokračuje v podpoře nejlepšího českého bikera Jaroslava Kulhavého. Stejně jako loni jezdí Jára Kulhavý na závody v prostorném a všestranném modelu SEAT Alhambra 2.0 TDI CR se sedmi sedadly a bohatou výbavou Style. „Děkuji značce SEAT za skvělou podporu. Alhambra nemá chybu – je prostorná, pohodlná a bezpečná. A na to, že je stavěná především pro praktické využití, dokáže Alhambra nadchnout i svou dynamikou při neuvěřitelně nízké spotřebě,“ pochvaluje si loňský olympijský vítěz automobil, v němž jezdí na tréninky i závody.

„Značka SEAT podporuje celou řadu českých vrcholových sportovců, protože s nimi sdílí sportovního ducha a touhu být nejlepší. O to víc nás těší, že jsme se dohodli na dalším pokračování spolupráce s bikerem Jardou Kulhavým, který patří již několik let k absolutní světové špičce v disciplíně cross country na horských kolech. Jardovi přejeme do letošní sezóny skvělou formu a hodně úspěchů,“ říká Aleš Novák, vedoucí divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Tovární jezdec týmu Specialized vstoupil do nové sezóny slibně. V závodě na Kypru obsadil druhé místo a koncem března se Švýcarem Christophem Sauserem ovládl nejslavnější etapový závod horských kol, osmidenní Cape Epic v Jihoafrické republice, jehož účastníci museli překonat převýšení přes 15 tisíc metrů na vzdálenosti 698 km. Jára toto vítězství vybojoval na památku svého jihoafrického kolegy z týmu Specialized Burry Standera, který na začátku roku přišel o život po střetu s vozidlem během tréninku.

Po jihoafrickém triumfu zamířil Jarda Kulhavý do Ameriky, kde jej v rámci přípravy na Světový pohár čekal jeden short track a dva závody cross country v rámci nejznámějších amerických bikových závodů Sea Otter Classic v kalifornském Monterey. Nyní Jaroslav Kulhavý piluje formu na šestidílný Světový pohár, který odstartuje 19. května v německém Albstadtu. O týden později, 25. až 26. května, zavítá světová špička v cross country do Vysočina arény v Novém Městě na Moravě.

„Letošní sezóna je kratší a nemá tak prestižní vrcholy, jako byla loňská olympiáda. Příprava žel neprobíhala úplně podle mých představ, bojoval jsem se zdravotními potížemi i zraněními, ale věřím, že do Světového poháru vstoupím v dobré formě. Nejvíc se těším na domácí závod, který je pro mě vrcholem celého Světového poháru, už jenom svou fantastickou atmosférou,“ říká osmadvacetiletý Jára Kulhavý. Rodák z Ústí nad Orlicí má před sebou letos také příležitost stát se prvním bikerem na světě s kompletní sbírkou zlatých medailí. Na svém kontě má již zlato z olympijských her, mistrovství světa v cross country, Světového poháru a etapového závodu Cape Epic. Chybí mu už jen vítězství v mistrovství světa v maratonu.

Datum: 14.5. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz