Nová trasa Virtual Cupu

Nejnovější etapu Virtual Cupu v okolí Mladé Boleslavi v neděli 19. května oficiálně otevřel patron trasy cyklokrosař a vítěz českého poháru Martin Bína, společně s náměstkem primátora Mladé Boleslavi Jiřím Bouškou, triatlonistkou Petrou Kuříkovou a dalšími hosty. Po přestřižení pásky všichni účastníci v čele s autorem trasy Radkem Ledeckým okruh měřící 30,5 km také otestovali. Trasa začíná nedaleko Jemníků, vede přes Chlum, Žerčíce, Novou Telib, Březno a Řepov zpět k Jemníkům u Mladé Boleslavi.

Nová trasa MLADOBOLESLAVSKÁ

Typ: Cyklo
Doporučujeme: horské kolo
Oblíbenost:  ****
Obtížnost:  ****
Délka tratě: 30,5 km
Převýšení: 467 m
Průměrný čas: 2h 0min 0s
Povrch: 50% lesní a polní cesty, 40% nezpevněné cesty, 10% asfalt

Popis trasy

Mladoboleslavská trasa vás zavede do okolí města s tisíciletou historií, které však proslavila až výroba automobilů v posledním století. Automobilku Škoda, založenou pány Laurinem a Klementem v roce 1895, uvidíte ze sedla jako na dlani (nezapomeňte se ohlédnout doleva v obci Holé Vrchy).

Trasa začíná stoupáním na Švédské šance (opevněné hradiště švédských vojsk za 30-leté války) a pokračuje zalesněným hřebenem Chlumu po lesních a polních cestách přes Dolánky až do Lhotek. Pokud pojedete po dešti, nezapomeňte nasadit pneumatiky s pořádným vzorkem, v lese to klouže. Na druhou polovinu trasy je zase třeba zařadit těžký převod, jede se po rovině na rychlých polních cestách podél řeky Klenice.

Trasa Mladoboleslavská

Co je vlastně Virtual Cup?

Závodíte rádi, ale z profesionálních závodů máte obavy? Virtual Cup je skvělou příležitostí pro všechny rekreační sportovce nenásilně porovnat síly s ostatními, vyhrát atraktivní ceny a poznat nová místa po celé ČR. Zúčastněte se závodu, v němž vás žádný soupeř nepředjede!

Opravdu! Ve Virtual Cupu vždy dojedete do cíle jako první. Závodí se totiž podle navigace a každý soutěžící je na trati sám. Odpadají nebezpečné tlačenice na trati i parkovištích, nevyhovující termíny závodů i pro někoho stresující atmosféra. Ve Virtual Cupu je pouze na vás, kdy se k závodu rozhodnete. Až si koupíte lepší vybavení? Až nebudete muset do práce? Až bude lepší počasí? Zkrátka a dobře, všechno řídíte vy. Dokonce i to, kolikrát trať pojedete. Dejte si ji poprvé například jako rodinný výlet, podruhé už jeďte sami naplno.

Virtual Cup, či chcete-li Virtuální pohár, odstartoval v létě 2011 jako cyklistická soutěž organizovaná společností Škoda AUTO. V letošním ročníku zavedl sportovce na 14 tratí. Jezdilo se na Moravě i v okolí Prahy, na severu i v jižních Čechách.

S příchodem zimních měsíců je třeba vyměnit sportovní náčiní. Kola putují do sklepů či kočárkáren a nahradily je běžecké lyže. Systém fungování Virtual Cupu se ale nemění. Stále je cílem zajet co nejrychleji předepsané tratě a zaznamenat tento výkon GPS přístrojem. Můžete použít vlastní navigaci či jet podle navigace ve vašem smartphoneu. Datový soubor s výsledky je pak třeba nahrát na portál a pak už jen sledovat, jak si vedete v porovnání s ostatními.

Virtual Cup je dlouhodobou soutěží, která se vyhodnocuje po předem vyhlášených časových úsecích. Jeden virtuální závod se jede několik měsíců, takže máte dostatek času projet třeba všechny vypsané tratě. Přijměte Virtual Cup jako sportovní výzvu, nebo se inspirujte k výletu, rozhodnutí je na vás. Tak jako tak dostanete důvod sportovat po celý rok, uvidíte to nejhezčí z České republiky a ještě můžete bojovat o ceny.