Škoda zveřejnila novinky pro modelový rok 2014, dostupné budou od června

Škoda Auto zveřejnila změny pro modelový rok 2014. Není jich mnoho a týkají se především fabie a roomsteru (ESP bez příplatku), stranou ale nezůstává ani yeti, rapid a citigo. Novinky jsou platné od června letošního roku.
Pro citigo bude od června 2013 novinkou sedadlo řidiče vybavené polohovou pamětí (v případě třídveřové varianty). Řidič tak nemusí znovu nastavovat pozici sedačky pokaždé, když někdo nasedá či vysedá na zadní místo. Pro pětidveřovou verzi je určeno sedadlo spolujezdce se sklopným opěradlem, kdy lze převážet až 1,75 m dlouhé předměty. Nová je i mezipodlaha v zavazadlovém prostoru.

Fabia a Roomster dostaly bez příplatku ve všech výbavových stupních systém elektronické stabilizace ESP (Škoda jej v poslední době označuje zkratkou ESC). Nové je i panoramatické zpětné zrcátko, určené pro lepší kontrolu dětí na zadních sedadlech. Fabia dostala i nové barvy – šedou pro verze RS a Monte Carlo a modrou v metalickém i nemetalickém provedení.

Rapid získal elektrické ovládání zadních oken z místa řidiče, což novináři často kritizovali a automobilka právě na základě těchto připomínek tuto funkci přidala. V případě SUV Yeti došlo ke změně na vrcholu nabídky naftových motorizací: jednotka 2,0 TDI/125 kW, dodávaná výhradně s pohonem všech kol, je nyní k dispozici také s dvouspojkovou převodovkou DSG. Dosud to bylo možné jen s manuální převodovkou.

Datum: 29.4.2013
Zdroj: www.novinky.cz