Závod Škoda-AUTO ve Vrchlabí navštívilo 8000 lidí

Zatím posledního dne otevřených dveří v závodě Škoda Auto ve Vrchlabí se zúčastnilo na 8 tisíc návštěvníků. Ti využili příležitosti si poprvé prohlédnout zmodernizované výrobní provozy.

Škoda vyrábí od konce září 2012 v podkrkonošském městě moderní automatické převodovky.Ústředním bodem programu byla prohlídka hal s aktuálně nejmodernější výrobou převodovek na světě. Návštěvníci přitom měli možnost nahlédnout do zákulisí montáže převodovek a laboratoří řízení kvality. Navíc se v rámci dne otevřených dveří představil také Technický vývoj automobilky, Škoda Motorsport, Hasičský záchranný sbor a odbory KOVO při Škoda Auto

„Vrchlabí je v rámci propojení značky s koncernem VW velmi důležitým závodem,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast výroby a logistiky. „S výrobou převodovek jsme tento závod přebudovali na nový high-tech provoz v České republice. Od června 2013 zde bude denně z linky sjíždět 1.000 převodovek, další rozšíření kapacity na 1.500 jednotek denně je plánováno na druhé pololetí roku 2013,“ dodává Oeljeklaus.

Vyráběné agregáty patří mezi nejmodernější automatické převodovky současného automobilového průmyslu. Převodovka se používá ve vozech značky i v modelech dalších značek koncernu Volkswagen.

Výrobu dvouspojkové sedmistupňové převodovky DQ200 zahájil vrchlabský závod po kompletní přestavbě loni v září. Investice do nových či přestavěných hal o rozloze přes čtyři hektary a do výroby činila téměř 4,5 miliardy korun. Před přestavbou vrchlabský závod, jehož historie je dlouhá přes 100 let, montoval automobily, naposledy octavie druhé generace a roomstery.

Aktuální výroba převodovek činí ve dvou až třísměnném provozu přibližně 700 kusů denně a postupně dál roste.

Pro návštěvníky byl připraven také bohatý doprovodný program. Vedle místních hudebníků vystoupily i známé hvězdy jako skupina Charlie Straight nebo Marek Ztracený. Program doplnily také simulace zásahů Hasičského záchranného sboru škodovky a prezentace výsledků práce oddělení výzkumu dopravní bezpečnosti. Malí návštěvníci se bavili v malířských dílnách, nafukovacím hradu či na horolezecké stěně.

Datum: 28.4.2013
Zdroj: www.ifaster.cz