Škoda zahájila výrobu Octavie Combi, nejprodávanějšího kombíku Evropy

Mladoboleslavská Škoda Auto dnes začala sériově vyrábět model Škoda Octavia Combi, který měl před několika týdny světovou premiéru na autosalonu v Ženevě. V květnu bude zahájen prodej na prvních evropských trzích, v České republice ceník kombiverze startuje na 364 900 korunách. “Octavia Combi byla v roce 2012 nejprodávanějším vozem s karoserií kombi Evropě,“ říká šéf značky Winfried Vahland. 
Nová Octavia Combi je o 90 milimetrů delší a o 45 milimetrů širší než její předchůdkyně. Pro výrobu modelů Octavia, Octavia Combi a Rapid rozšířila automobilka kapacitu mladoboleslavské výrobní linky postupně z 800 až na 1200 vozů denně.

Škoda má v Mladé Boleslavi novou svařovnu a plně automatickou linku pro lakování interiéru karoserií. Od konce února je v provozu také nová lisovací linka, která automobilku stála zhruba 66 milionů eur. V těchto dnech otevírá nový logistický sklad. “Do výroby masivně investujeme. O důležitosti naší domovské základny svědčí skutečnost, že dva ze tří našich vozů, vyrobených na celém světě, pochází z Evropy,” doplňuje Vahland.

“Je to náš třetí velký náběh nové výroby během několika měsíců,” uvedl při zahájení výroby kombíkové octavie Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti odpovědný za oblast výroby a logistiky. Jen v letošním roce uvede Škoda na trh osm nových nebo přepracovaných modelů. Do roku 2018 chce automobilka zvýšit své světové prodeje minimálně na 1,5 milionu vozů ročně.

V druhé automobilce ve středních Čechách TPCA se také připravuje nový model. “Nový model se připravuje. Bude to opět malý vůz, protože na modely střední třídy není továrna TPCA uzpůsobena,” potvrdil dnes tiskový mluvčí TPCA Radek Kňava. Termín uvedení nového modelu prodávaného pod značkami peugeot, Citroën a Toyota ani další detaily zatím nesdělil.

Datum: 3.4.2013
Zdroj: www.auto.idnes.cz