Škoda dokončila sklad náhradních dílů, je největší v Česku

Škoda dokončila automatický regálový sklad poblíž Mladé Boleslavi. Škoda Auto Parts Center bylo s investicí 1,3 miliard korun poprvé uvedeno do provozu již v roce 1999. Nyní automobilka rozšířila plochu, investice dosáhla 31,8 miliónů eur (cca 795 miliónů korun). Škoda Parts Centrum je největším skladem originálních dílů v České republice.
Škoda své logistické centrum rozšiřovala postupně. Původně mělo centrum, postavené koncem devadesátých let v polích za Mladou Boleslaví (je viditelné z rychlostní komunikace R10 mezi sjezdy Mladá Boleslav a Kosmonosy) 37 000 metrů čtverečních. Nyní je velikost více než 100 tisíc metrů čtverečních. Pro představu: jde zhruba o dvanáct fotbalových hřišť.

Škoda Parts Centrum

Centrum náhradních dílů je největší v Česku, v třísměnném provozu zde pracuje pět stovek zaměstnanců. Denně zde vyřídí 25 tisíc objednávek do zhruba stovky zemí, jeden ze tří evropských centrálních skladů koncernu VW dodává i díly pro Volkswagen, Audi a Seat. Regály jsou vysoké 42 metrů a pojmou 30 tisíc palet. Naskladňování a vyskladňování náhradních dílů a příslušenství probíhá automaticky.

Ve skladu je nyní 143 000 různých náhradních dílů a příslušenství, podle Romana Havláska, vedoucího oddělení Škoda Originální díly a příslušenství, se do roku 2018 nabídka rozšíří o 50 procent na 214 tisíc položek.

Datum: 9.4.2013
Zdroj: www.novinky.cz