SEAT v prvním čtvrtletí výrazně zvýšil prodej

Nový Leon a Toledo se těší velkému zájmu zákazníků

  • V 1. čtvrtletí bylo v ČR registrováno 746 nových vozů SEAT
  • Meziroční nárůst prodeje o 35 %, 14. místo mezi značkami
  • Bestsellerem zůstává Ibiza, u zákazníků boduje rovněž nový Leon a Toledo
SEAT jde na českém trhu proti proudu. Zatímco celkový počet registrací nových osobních vozů poklesl v prvním čtvrtletí 2013 meziročně o více než 16 %, dokázal SEAT zvýšit svoje prodeje o 35 %. V žebříčku značek na českém trhu podle statistik registrací sestavovaných Svazem dovozců automobilů (SDA) poskočil SEAT z 19. místa na 14. pozici a svůj tržní podíl zvýšil v meziročním srovnání z 1,27 % na 2,05 %.

Během prvních tří měsíců letošního roku bylo v České republice registrováno 746 nových vozů SEAT oproti 552 vozům ve stejném období loňského roku. Nejžádanější jsou i nadále vozy SEAT Ibiza (407 registrací), dodávané ve třech karosářských variantách, ale velký zájem zákazníků vzbudily i nové generace modelů Leon (140 vozů) a Toledo (101 vozů), které byly na český trh uvedeny v závěru loňského roku, a jejich prodej se teprve rozjíždí. Pro všestranná MPV Altea a Alhambra se rozhodlo 55, resp. 27 zákazníků, zatímco malé Mii má na svém kontě 12 registrací.

„V prvním čtvrtletí se nám podařilo skvěle naplnit prodejní cíle, které jsme si dali s příchodem nových modelů Toledo a Leon na český trh. I do dalšího průběhu letošního roku vyhlížíme s optimismem, protože SEAT má v plánu svou produktovou řadu dále rozšiřovat. V nejbližších týdnech se například u prodejců objeví zcela nový třídveřový Leon SC, který dále zatraktivní naši nabídku,“ říká Aleš Novák, vedoucí divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 83 % své výroby a působí v 77 zemích. V roce 2012 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 321 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 6 miliard eur.

Skupina SEAT zaměstnává 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona – Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Datum: 10.4. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz