Primátor Liberce poděkoval zachráncům.

vynesl náhodně projíždějící řidič Martin Turták. Jako první si však hořícího vozu všiml jeho syn Martin. Oba zachránce i Lenku Zimmermannovou přijal tento týden primátor města Jiří Kittner.

    Oběma zachráncům vyjádřil svůj obdiv i dík za jejich odvahu a pohotovost při záchraně lidského života. Martinovi, junioru, který je žákem 7. třídy ZŠ Broumovská, předal dárek v podobě MP3, jeho otci dárkový koš a oběma za jejich statečný čin Medaile Statutárního města Liberec.Primátor Jiří Kittner předává zachráncům dárky.
Oba Martinové Turtákovi obdrželi také medaile města.

    Svým zachráncům velké díky vyjádřila i Lenka Zimmermannová. “Když se mi příhoda stala, byla jsem tak v šoku, že jsem ani nevěděla a nepamatovali si tvář člověka, který mne vyvlekl z hořícího vozu. Pan Turták byl tak pohotový, že z vozu zachránil i můj pojízdný vozík, bez něhož bych byla rovněž bezmocná,” vzpomíná paní Lenka.

    Se svými zachránci i primátorem se pak podělila o dojmy z přístupu lidí, kteří ji vyjádřili solidaritu a poskytli pomoc.  Lenka Zimmermannová obdržela od společnosti Car club a libereckého Regionálního centra pomoci a mobility automobil, který bude mít půjčený na jeden rok.

S použitím textů a snímků paní Dagmar Slezákové.