SEAT představuje zcela nový Leon SC

SEAT na Ženevském autosalonu

  •  Světová premiéra pro zcela nový Leon SC
  •  Rodina Leon má poprvé ve své historii více členů
  •  Elegantní design Sports Coupé nedělá kompromisy v oblasti praktičnosti

James Muir, prezident společnosti SEAT, dnes na slavnostním večeru koncernu Volkswagen pro novináře odhalil zcela nový Leon SC před jeho zítřejší premiérou na Ženevském autosalonu.

Nový Leon SC následuje po představení zcela nového pětidveřového hatchbacku Leon na loňském Pařížském autosalonu. Je to poprvé v historii této modelové řady, kdy bude SEAT Leon k dispozici ve třídveřové konfiguraci.

James Muir na slavnostním večeru koncernu Volkswagen pro novináře řekl: „S tímto ohromujícím zcela novým třídveřovým modelem Leon SC vstupuje řada Leon poprvé na nové území. Dynamický design nového Leonu SC slibuje čisté potěšení z jízdy, ale bez kompromisů z hlediska praktičnosti. Nádherný Leon SC je druhou kapitolou v rozšiřování řady Leon a sehraje klíčovou roli v budoucím úspěchu značky SEAT.“

Nový Leon SC je postaven na modulární platformě MQB koncernu Volkswagen, je však o 35 mm kratší a o 13 mm nižší než pětidveřová verze. Na silnici díky tomu ohromí svým vzhledem elegantního kupé. A navzdory kratší celkové délce není jeho praktičnost nijak omezena. Prostor pro hlavu a kolena na zadních sedadlech zůstává velkorysý, zatímco zavazadlový prostor má stejně jako u pětidveřové verze objem 380 litrů.

Představením Leonu SC pokračuje produktová ofenziva značky SEAT, během níž již byla uvedena modernizovaná Ibiza, nové Toledo, Leon a Ibiza Cupra. SEAT také potvrdil, že modelová řada Leon dostane koncem roku 2013 ještě jednoho člena v podobě kombi Sports Tourer.

Uvádění modelu Leon SC na jednotlivé trhy bude zahájeno v květnu. Tisková konference značky SEAT na Ženevském autosalonu se uskuteční v úterý 5. března v 9:45 h na stánku 2251 na výstavišti Palexpo.

Datum: 4.3. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz