SEAT Alhambra získal ocenění v anketě ams

SEAT Alhambra je potřetí za sebou vítězem kategorie dovážené MPV. SEAT Leon na třetím místě v hodnocení dovážených kompaktních vozů. Třetí místo pro SEAT Ibiza v hodnocení dovážených malých vozů.

SEAT Alhambra byl zvolen potřetí za sebou „Nejlepším dováženým MPV“ v anketě „Nejlepší auta 2013“, jíž se zúčastnilo svými hlasy 112 877 čtenářů časopisu „auto motor und sport“. Dr. Matthias Rabe, člen představenstva a viceprezident společnosti SEAT zodpovědný za výzkum a vývoj, převzal ocenění na galavečeru ve Stuttgartu od Alexandra Blocha, vedoucího oddělení pro testy a techniku časopisu „auto motor und sport“.

Na stupně vítězů se dostal rovněž nový SEAT Leon a SEAT Ibiza. Oba modely obsadily třetí místo ve své třídě, přestože se nový SEAT Leon prodává teprve několik týdnů. Letos bylo do ankety nominováno 373 modelů v deseti kategoriích. Hlasování se po celém světě zúčastnilo více než 216 000 čtenářů ze 17 zemí.

„Tři vítězství za sebou jsou působivým důkazem vynikajících kvalit modelu SEAT Alhambra,“ prohlásil Dr. Matthias Rabe na vyhlášení výsledků ankety. „Oblíbený SEAT přesvědčuje dvou excelentní kvalitou a flexibilní funkčností. Velkou roli v hlasování sehrál zajisté také náš výjimečný poměr cena/výkon.“ Další triumf modelu SEAT Alhambra v anketě „Nejlepší auta 2013“ je pokračováním neslýchané šňůry vítězství od jeho uvedení na trh koncem roku 2010. Naposledy v listopadu 2012 získala Alhambra ocenění „Auto Trophy“ ve čtenářské anketě časopisu „Auto Zeitung“ – rovněž potřetí za sebou. A ještě předtím vyhrála Alhambra kategorii „Import Maxivan“ v anketě „Firemní auto roku 2012“, když v předchozím roce získala hlavní cenu.

Datum: 27.1. 2013
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz