Škodovka zlevní další modely. Klimatizace už v základu

Pěkně po třiceti tisících korunách. Takový cenový odstup teď bude mít společnost Škoda Auto mezi svými modely Fabia, Roomster a Rapid. Poté, co oznámila snížení základní ceny vozu Rapid (v edici Fresh) na 269 900 korun, nabídne od 28. ledna zákazníkům také “občerstvenou” nabídku pro modely fabia a roomster. Fabia Fresh se bude prodávat od ceny 209 900 korun, Roomster Fresh od 239 900 korun a již zmíněný Rapid fresh je už teď oceněn na 269 900 korun.

Na ještě větší slevu dosáhnou ti, kteří zvolí “značkové financování”. V takovém případě je cena vždy o dvacet tisíc korun nižší.

Klimatizace se stává standardem

Vedle nižší ceny získá kupující i výbavu navíc. Ta standardní u edice Fresh obsahuje mimo jiné klimatizaci, rádio s přehrávačem CD a MP3, centrální zamykání, kola z lehké slitiny, metalický lak a tónovaná skla. Každopádně na akci vydělají všichni ti, kteří touží po autě s klimatizací. I  ta nejzákladnější fabia Easy ji totiž ve výbavě fresh má, stejně jako rádio s CD. Navíc ještě zákazník získá centrální zamykání a tónovaná skla. Akce se týká jak karosářské verze hatchback, tak i kombi, přičemž za delší vůz se připlácí deset tisíc korun.

Edice fresh je vyhrazena i pro vyšší výbavy vozů se silnějším motorem než je tříválec 1,2 HTP s výkonem 44 kW v případě Škody Fabia Fresh Easy. Například Fabia Fresh Active a Fresh Ambition stojí od 229 900, respektive 244 900 Kč. Zákazník získá nejen silnější motor 1,2 12V HTP/51 kW, ale mimo jiné také přední mlhové světlomety, centrální zamykání, elektrické ovládání oken vpředu, skla SunSet s vyšším stupněm ztmavení, klimatizaci, rádio s CD/MP3, plnohodnotné rezervní kolo, kola z lehké slitiny či metalický lak dle vlastního výběru. Výbava modelu Škoda Roomster Fresh Active je teď bohatší o klimatizaci, elektrické ovládání oken vpředu, skla SunSet s vyšším stupněm zatmavení, 14″ kola z lehké slitiny, plnohodnotné rezervní kolo, centrální zamykání, rádio s CD/MP3, přední mlhové světlomety, střešní nosič či metalický lak podle vlastního výběru.

Výsadnější postavení octavie

Z nových cen lze nyní vyčíst dvě věci: Jednak chce Škoda zvýšit své prodeje v reakci na počiny zákazníků a jednak upozorňuje na výsadnější postavení octavie ve své modelové řadě. Zatímco mezi citigem a fabií fresh je nyní rozdíl  27 tisíc korun, mezi fabií a roomsterem třicet, stejně jako mezi roomsterem a rapidem, tak mezi rapidem a octavií je rozdíl minimálně 65 tisíc korun.

Datum: 23.1.2013
Zdroj: www.auto.aktualne.centrum.cz