Octavia bude v desítce nejprodávanějších vozů světa

Octavia bude v desítce nejprodávanějších vozů světa, tvrdí šéf Škoda Auto. Zcela nový vůz představí největší česká automobilka Škoda Auto tento týden. A příští rok dostanou čtyři modely nový vzhled. Jak ale v exkluzivním rozhovoru pro MF DNES prozradil šéf automobilky Winfried Vahland, pro společnost bude stěžejní prodej nové octavie. Chce se s ní dostat do skupiny deseti nejprodávanějších aut na světě.

V příštím roce se automobilka pochlubí novým vzhledem hned čtyř aut. “Odpálili jsme ohňostroj novinek,” prohlásil šéf automobilky Winfried Vahland v jediném letošním rozhovoru pro česká média. Kromě nové octavie, kterou poprvé představí v úterý, vyjede v příštím roce úplně nový vůz, pravděpodobně s názvem Spaceback. Půjde o sportovnější verzi současného rapidu.

“Bude mít sportovnější design. Míříme s ním hlavně na západoevropské trhy. Určitě dostane ve své třídě velmi nadstandardní kufr,” uvedl v rozhovoru pro MF DNES Vahland. Jméno sice není ještě definitivní, na sklonku listopadu si však nechala Škoda právě název Spaceback registrovat u Úřadu průmyslového vlastnictví. Firma si chrání i názvy jako Streetback nebo Funback.

Novou tvář dostanou i další dva vozy: terénní Yeti a limuzína Superb. Půjde o menší úpravy, kterým se říká facelift a které se provádějí obvykle v polovině životního cyklu auta. Automobilka se tak může chlubit, že příští rok představí sedm nových modelů: ke čtyřem základním připočítává kombíky Octavia a Superb a také Octavii RS. Škoda Auto nechystá zásadní změny v designu. “Chceme zůstat u jasných linií, výrazných tvarů a čistých, velkorysých ploch,” ujišťuje Vahland.

Pro automobilku je klíčový především úspěch nové octavie, nejprodávanějšího modelu Škody. Vedení chce, aby byl nový vůz ještě úspěšnější než dosud. Plán mluví o půl milionu ročně vyráběných octavií, čímž by se firma se svým modelem dostala i do světové desítky nejprodávanějších aut.

Datum: 10. 11. 2012
Zdroj: www.ekonomika.idnes.cz