Bezpečnostní značení skel VINPRINT

Principem technologie VINPRINT je faktické znehodnocení vozidla pro zloděje. Každý, kdo musel z jakékoli příčiny přesklít celý automobil ví, že to přišlo řádově na dvacet a více tisíc korun. O tyto peníze zloděj nutně přichází, pokud odcizí vozidlo s označenými okny. Další ztrácí při samotném prodeji. Okna každého automobilu jsou totiž označena homologační značkou, která obsahuje datum jeho výroby – v drtivé většině případů odpovídající roku výroby vozidla. Pokud např. zloděj dnes odcizí vozidlo značky Škoda Octavia roku výroby 2000 (na všech oknech takového automobilu je v homologační značce uveden rok výroby skla – rok 2000) s označenými okny kódem, musí taková okna pro legalizaci odcizeného vozu v ČR vyměnit. Zloděj bude muset sehnat nejen kompletní sadu oken, ale ještě oken roku výroby 2000 – a to není jistě snadný úkol. Zloděj většinou nemá jinou možnost, nežli provést výměnu oken za zcela nová (tj. s jiným rokem výroby). Takovou záměnu však odhalí prakticky každý automechanik a může znamenat pouze dvě věci, buď bylo vozidlo v minulosti hodně havarované, nebo je odcizené. V obou případech je cena prodávaného vozu hluboko pod běžnou cenou a pro zloděje nezajímavá.

Vyleptáním VIN na skla automobilu snížíte dle statistik riziko odcizení o více jak 90%. Jak je to možné?
Zloději vozů jsou nuceni po jejich odcizení ukradený automobil zlegalizovat. V praxi tato legalizace spočívá ve změně VIN vozidla na jiné. Je-li však VIN vyleptán na všech sklech vozidla, je zloděj nucen skla vyměnit, což je pro něj nejen nákladné a pracné, ale zároveň mu přináší problém kam s důkazním materiálem – skly vozidla.

Vlastníte větší počet vozidel? Právě Vám nabízíme za malý příplatek vyleptání loga Vaší společnosti nebo motivu dle Vašeho přání. 

Pro zloděje tak vyznačené VIN znamená:
– koupit všechna skla vozidla (pokud chce zloděj vozidlo deklarovat jako nebourané musí být všechna skla z jednoho čtvrtletí stejného roku, což je v praxi sehnat téměř nemožné)
– skla vyměnit
– původní skla zničit a zbavit se jich
Výše uvedený postup si zloději aut velmi dobře uvědomují a proto při krádeži vozů vybírají vozy stejné, ale neoznačené.

Cena:  6 skel – 760,- Kč s DPH
            8 skel – 916,- Kč s DPH

Leptání skel

Leptání skel

Leptání skel