Škoda Octavia III 2013: nejlepší fotka nového liftbacku zepředu

Od prvního přistižení nové Octavie v Jižní Americe uplynuly již týdny. Škodovka ale v těchto místech stále fotí a natáčí, za pozornosti okolí. O námi publikovaných fotkách nemaskované nové Octavie si můžete myslet leccos, třeba že si je ve škodovce vyrobili sami, teď se s nimi snaží zaujmout celý svět a my jí děláme křoví. Možné to je, pro nás ale platí jediné – byly nám opakovaně, někdy i exkluzivně poskytnuty materiály týkající se zřejmě nejdůležitější české automobilové novinky letošního roku a my s nimi nemůžeme udělat nic jiného, než je zveřejnit. To je naše práce.

Nakonec je pro nás důležité jen to, že v době, kdy Škoda Auto oficiálními kanály posílá do světa záběr zadního světla, vám můžeme ukazovat celé auto na docela kvalitních snímcích ze všech stran. Mohli jste vidět příď i záď liftbacku, mohli jste spatřit nový kombík na zatím daleko nejkvalitnějších fotkách bez jakéhokoli maskování. A dnes na tuto malou sérií můžeme znovu navázat – k dispozici máme zatím určitě nejlepší pohled na výchozí provedení, tedy liftback, zepředu.

O snímek se postaral znovu Alejandro Cifuentes a podle jeho slov byl pořízen včera odpoledne. To by znamenalo, že Škoda v Chile dále natáčí, akorát už to asi málokoho z místních vzrušuje. Na fotce můžeme vidět z anfasu znovu stříbrný vůz s registrační značkou 2SH 0934, který byl k vidění už prve. Tentokrát se ale vystavil správnému světlu a dal docela dobře vyniknout vskutku zvláštně tvarovaným předním světlům.

Pravdivost zmíněného potvrzují EXIF data, která tentokrát v souboru zůstala zachována. Fotografie byla pořízena skutečně včera odpoledne na iPhone 4S, o místě pořízení snad není třeba spekulovat, je zřejmé ze samotného záběru. Na fotce navíc znovu můžeme vidět i plachtou zakrytý kombík, ale ten už nás tak vzrušovat nemusí, viděli jsme jej celý i bez plachty.

Ani tentokrát nemá smysl rozebírat technické detaily, žádné nové nemáme a předchozí sada informací byla takřka vyčerpávající. Jedno doplnění ale přece jen přidat můžeme – přečtěte si náš test nového Audi A3, které stojí na stejné platformě, kterou využije i nová Octavia. Jestli bude O3 fungovat tak dobře jako A3 a stát přitom podstatně méně, máme se docela na co těšit, byl by to jeden z nejlepších kompaktů (v tomto případě tedy kapku přerostlý…) na trhu.

Nová Škoda Octavia

Nová Škoda Octavia

Nová Škoda Octavia

Datum: 9.12.2012
Zdroj: www.autoforum.cz 

Foto: www.autoforum.cz