Škoda zveřejnila novinky pro modelový rok 2013

Všechny vozy Škoda budou od května nabízeny v provedení pro modelový rok 2013. Změny nejsou nikterak razantní, jde o drobná vylepšení. Octavia RS se dále dočká nových kol a červeného interiéru, novinkou bude i robotizovaná převodovka pro citigo či dvoubarevná karoserie roomsteru. Automobilka hovoří o novém softwaru pro handsfree soupravy GSM, upravenému navigačnímu systému Amundsen či klimatizační jednotce. Jaká konkrétní vylepšení získá zákazník, Škoda v mnohařádkové tiskové zprávě neuvádí.

Superb a Superb Combi získají od května nový, nejvyšší výbavový stupeň Laurin & Klement, jehož poznávacím znamením je exkluzivní hnědý lak a interiér v hnědé kůži. Zadní sdružené svítilny pro verzi liftback využijí technologii LED a maska chladiče ponese lamely v černém provedení. Škoda Superb L & K stojí od 849 900 korun (2,0 TDI CR DPF/103 kW s šestistupňovou manuální převodovkou).
Yeti přichází s novým akčním modelem Style s dvoubarevnými 17″ koly z lehké slitiny, novým potahem sedadel nebo červenou metalickou barvou.

Roomster, nejméně prodávaná škodovka, se snaží zaujmout provedením Bicolor s barevnou střechou a dekorativními foliemi na bocích vozu.

Nejrychlejší Octavia v nabídce mladoboleslavské značky dostane paket s názvem, který má vzhledem k zaměření auta poněkud přehnaný název Speed. Za cenu 14 900 korun (samozřejmě navíc k ceně auta) dostanou zákazníci černě lakovaná 18″ kola Neptune, rádio Bolero s 12 reproduktory a interiér RS Red s kůží Alcantara s červeným prošíváním. Standardní barvou pro vozy s paketem Speed bude zelená metalíza Rally. Škoda zatím bohužel nezveřejnila žádné fotografie.

Citigo bude nově k dostání s pětistupňovou robotizovanou převodovkou ASG. Zajímavostí je, že tato převodovka váží méně než 30 kg. Nové jsou i dva barevné odstíny – modrý a stříbrný. Všechny nové výbavy i popisované akční pakety budou v prodeji od konce května.

Datum: 5.12.2012
Zdroj:
www.novinky.cz