Pro novou Octavii už má Škoda připravenou i verzi kombi

Ani v Chile – v místě, kde by škodovky teoreticky neměly nikoho zajímat – neutajila mladoboleslavská Škoda Auto svoji nejočekávanější novinku před fotografujícími příznivci automobilů. Pravděpodobně během přípravy fotografování třetí generace octavie pro katalogy vznikly fotografie, které pak zveřejnil server skodachile.com.

Škoda tak nechtěně sdělila světu i to, že i nový kombík už je připraven začít dobývat zákaznickou přízeň. V minulosti přitom bývalo pravidlem, že karosérie kombi následovala za liftbackem s odstupem minimálně několika měsíců.

Auto z lakovny ukázalo vše už před rokem
I když fotografové v minulých týdnech pořádali téměř hony na testovací automobily, které s maskováním jezdily po silnicích v České republice, zasvěcení si tím, jak bude novinka alespoň v těch nejdůležitějších rysech vypadat, byli jisti už před rokem. Tehdy totiž jistý zaměstnanec lakovny (který byl logicky poté propuštěn), zveřejnil na internetu fotografie karosérie vozu. Sice bez světel, mřížky chladiče, nárazníků a dalších detailů, ale design byl jasně patrný. V současné době již na lince v mladoboleslavském výrobním závodě Škody vedle sebe dělníci montují jak třetí, tak i dosluhující generaci nejprodávanějšího vozu s okřídleným šípem na kapotě. V Chile byl sice v přestávkách mezi fotografováním znak vozu zakrytý, ale jinak byla auta prosta jakéhokoli maskování.

Hrany vládnou
Naprosto zřejmý je tvar předních i zadních světlometů a dokonce i zajímavé řešení okénka v bočních zadních dveřích. Tady tým šéfdesignéra Jozefa Kabaně realizoval myšlenku co nejvíce zjemnit velkou masu vozu na zádi, která ukrývá ohromný škodovácký kufr. Navíc se opět snažil o velmi nadčasový, nekomplikovaný a přitom atraktivní design. Na autě nenajdeme žádné laciné vlnovky, vše je přísně funkční a logické.

Prodej nové Octavie začne s největší pravděpodobností na přelomu ledna a února, tedy několik týdnů poté, co se uskuteční mezinárodní novinářská prezentace spojená s testovacími jízdami.

Ještě během příštího roku by se měly představit i varianty RS a pravděpodobně i 4×4 a Scout.

Nová Octavia vyfocená v Chile

Nová Octavia vyfocená v Chile

 

Datum: 25. 11. 2012
Zdroj: www.auto.aktualne.centrum.cz
Foto: skodachile.com