V anketě Flotila roku 2013 zabodovala Škoda a Volkswagen

Magazín Flotila vyhlásil společně s hlavním partnerem ankety společností ČSOB Leasing výsledky již devátého ročníku ankety o nejúspěšnější flotilový vůz. Automobily byly zařazeny do sedmi samostatných kategorií, přičemž o výsledném umístění rozhodovaly firemní prodeje i hlasování fleetových manažerů.

Vyhlášení výsledků a předání cen vítězným automobilkám proběhlo 21. listopadu 2012 během slavnostního večera v Obecním domě v Praze. Výsledky byly vyhlášeny v sedmi flotilových kategoriích, přičemž nominace jednotlivých vozů vznikla na základě prodejů automobilů v období leden až září 2012 dle statistiky SDA.

Celkové vítěze i pořadí vozů v jednotlivých kategoriích určil počet bodů vzešlý na základě došlých hlasovacích lístků či internetového hlasování fleetových manažerů a firemních prodejů nominovaných vozů (registrace na IČO). „I letos jsme se rozhodli vsadit na tento koncept, který se nám při loňském hlasování velmi osvědčil. Jsme přesvědčeni o tom, že je důležité nejen umět vyrobit dokonalé a zajímavé auto, ale také ho umět prodat. A pokud vybíráme firemní automobil roku, logicky je nutné vycházet z čísel firemních prodejů, které dokáží statistiky SDA zaznamenat,” říká Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila.

V kategorii Malý referentský vůz zvítězila Škoda Fabia, za kterou se na druhém a třetím místě umístily modely Škoda Citigo a Ford Fiesta. V kategorii Referentský vůz zvítězil automobil Hyundai i30, který na pomyslných stupních vítězů doplnil druhý VW Golf a třetí Kia cee´d. V prestižní kategorii Manažerský vůz nejvíce zabodovala Škoda Octavia, která díky přízni fleetových manažerů i nedostižným výsledkům v prodejních číslech v této kategorii jasně zvítězila. Druhé místo v této kategorii obsadila Škoda Superb, třetí skončila Audi A6. V kategorii SUV zvítězila Škoda Yeti, druhé místo obsadilo Volvo XC60 a třetí pozici obsadil model Hyundai ix35. V kategorii vozů MPV zvítězil VW Multivan, který následovala Škoda Roomster a VW Caddy. Mezi malými užitkovými vozy se z vítězství radoval VW Transporter, druhé místo obsadil Peugeot Partner, třetí skončil Mercedes-Benz Vito. V Užitkových vozů do 3,5 t zvítězil stejně jako v loňském ročníku Ford Transit. Na druhém místě se letos umístil Renault Master a třetí místo vybojoval VW Crafter. Již dříve magazín Flotila oznámil i vítěze speciálního ocenění pro nejvstřícnější automobilku k fleetovým zákazníkům. Na základě výsledků exkluzivního průzkumu agentury Median získala toto ocenění společnost Toyota ČR.

Datum: 23.11.2012