SEAT Mii získal ocenění ve Španělsku a v Evropě

Vítězství na základě hlasování čtenářů a zástupců odborného tisku.

  • Nejlepší městský vůz“ ve Španělsku podle časopisu „Mujer Hoy“
  • První místo v anketě „Auto roku“ v Dánsku organizované skandinávským motoristickým tiskem

SEAT Mii získal prestižní ocenění, která podtrhují oblibu malého městského vozu španělské značky mezi spotřebiteli a zároveň vyzdvihují jeho univerzálnost, inovativní design a technická řešení.

Podle internetového hlasování čtenářů časopisu „Mujer Hoy“ je Mii „Nejlepším městským vozem“ ve Španělsku. Druhým úspěchem je vítězství v prestižní dánské anketě „Auto roku“. Tento titul získal již SEAT Leon v roce 2006. Ale cena udělená skandinávským motoristickým tiskem není jedinou dobrou zprávou pro SEAT Mii. Nejmenší vůz v produktové paletě společnosti SEAT se totiž na dánském trhu těší také značnému zájmu zákazníků.
Tento faktor přispěl k tomu, že v letošním roce vzrostl prodej španělské značky v Dánsku o 63 %.

SEAT Mii, ideální partner do městských ulic

S celkovou délkou pouhých 3,56 metru má SEAT Mii ideální velikost pro jízdu ulicemi kosmopolitních velkoměst 21. století. Mii se dodává s prostornou třídveřovou nebo pětidveřovou karoserií v kombinaci s temperamentním a zároveň úsporným motorem
1,0 litru o výkonu 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k. Na přání je rovněž možné objednat mimořádně ekologickou verzi Ecomotive. Španělský vůz do města nabízí navíc podmanivou dynamiku a pohotové reakce na povely řidiče.

Mii je také lídrem v oblasti inovativních technologií, mezi něž patří například městský bezpečnostní asistent City Safety Assist, který zvyšuje úroveň bezpečnosti v typických situacích městského provozu, neboť dokáže v nízkých rychlostech zabránit srážce s překážkou nebo alespoň snížit intenzitu nárazu. Dalším pokrokovým řešením v tomto segmentu je přenosný SEAT Media systém zahrnující mnoho atraktivních funkcí z oblasti zábavy, dále navigační systém, handsfree Bluetooth a rozmanité inovativní nástroje zvyšující hospodárnost jízdy.

SEAT Mii je ideálním partnerem pro moderní městský životní styl, který nabízí všechny typické vlastnosti modelů SEAT – inovativní design, sportovního mladistvého ducha a fascinující techniku.

Ceny za třídveřový Mii Reference s litrovým motorem o výkonu 44 kW (60 k) začínají v České republice na 182 900 Kč. Pětidveřové verze jsou o 9000 Kč dražší, cenový rozdíl mezi Reference a Style je 5000 Kč.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 80 % své výroby do 75 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2011 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 350 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 5,0 miliardy eur.

Skupina SEAT zaměstnává vice než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně – Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Datum: 21.11. 2012
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz