SEAT opět zvyšuje atraktivitu nové Ibizy

Ještě větší důraz na kvalitu interiéru

  • Další modernizace přehledné přístrojové desky s intuitivním ovládáním
  • Změna platí od listopadu pro všechny tři karosářské varianty Ibizy
  • Nový panel rádia a grafika displeje klimatizace a palubního počítače


SEAT nabízí od listopadu oblíbené modely Ibiza s modernizovaným interiérem, který podtrhuje vysokou kvalitu vozů značky SEAT. Aktuální modelová řada Ibiza, představená letos na jaře, se tak může pochlubit ještě lepší ergonomií ovládacích prvků. Sportovní, emocionální charakter Ibizy je také zdůrazněn harmoničtější sladěností jednotlivých prvků v interiéru, která odpovídá nejvyšším standardům koncernu Volkswagen. Uvedená změna platí pro všechny karosářské varianty, třídveřovou Ibizu SC, pětidveřovou Ibizu i praktické rodinné kombi Ibiza ST.

Nejnápadnější změnou je nový čelní panel integrovaného rádia, který dominuje středové konzoli pod dvojicí velkých kruhových výdechů ventilační soustavy. Díky novému uspořádání tlačítek a ovládacích prvků je ovládání audiosystému více intuitivní. Stejnému účelu slouží přehlednější menu s nabídkou rozmanitých funkcí a nastavení audiosystému. Zároveň zůstalo zachováno komfortní ovládání rádia na volantu. Designéři přepracovali rovněž grafiku displeje klimatizace a palubního počítače.

Sportovní styl Ibizy podtrhuje přístrojová deska s napjatými plochami, kruhovými výdechy ventilační soustavy, tříramenným volantem a krátkou řadicí pákou. Atmosféru útulnosti dotváří pečlivé řemeslné zpracování všech detailů v interiéru a vysoká kvalita použitých materiálů. Skvělý estetický dojem je doprovázen vynikající funkčností, k níž přispívá panel sdružených přístrojů s inovovaným displejem nebo výrazně větší odkládací schránka před sedadlem spolujezdce.

Ve spodní části středové konzole je umístěn nový ovládací panel klimatizace. Manuálně ovládaná klimatizace se dodává na přání pro výbavovou linii Reference (pro 1.2 TSI a vyšší stupně výbav sériově). Pro stupně výbavy Style a FR nabízí SEAT na přání plně automatickou klimatizaci Climatronic, která ukazuje zvolenou teplotu na velkém osvětleném displeji.

Nový pětidveřový model Ibiza 1.2 TSI 105 k lze v rámci podzimní kampaně „U nás jsou ceny postavené na hlavu“ pořídit za pouhých 234 900 Kč včetně sady kol se zimními pneumatikami a dalších benefitů zdarma. Inovativní motor 1.2 TSI poskytuje suverénní výkon a skromnou spotřebu paliva 5,1 litru na 100 km. Bohatá sériová výbava zahrnuje klimatizaci, airbag řidiče a spolujezdce, boční airbagy, ABS, rádio s přehrávačem CD/MP3 a celou řadu dalších prvků.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 80 % své výroby do 75 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2011 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 350 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 5,0 miliardy eur.

Skupina SEAT zaměstnává vice než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně – Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Datum: 7. 11. 2012
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz