SEAT Mii za skvělé ceny u českých prodejců

Zahájení prodeje pokrokového malého vozu SEAT Mii za skvělé ceny u českých prodejců

  • SEAT Mii je malý jen svými vnějšími rozměry, cenou a provozními náklady
  • Dva temperamentní motory s průměrnou spotřebou od 4,5 l/100 km
  • Dva stupně výbavy Reference a Style s rozmanitými možnostmi individualizace
  • Ceny od 182 900 Kč za třídveřový Mii Reference s výkonem 44 kW (60 k)

SEAT zahájil na českém trhu prodej pokrokového malého vozu Mii a vstoupil tak do nového segmentu, v němž hodlá oslovit zákazníky atraktivním designem, inovativními prvky výbavy a tradičně skvělým poměrem cena/hodnota. Nový SEAT Mii je hned od začátku prodeje nabízen se dvěma druhy karoserie, dvěma motory a dvěma stupni výbavy. Atraktivní ceny začínají od 182 900 Kč za třídveřový Mii Reference s litrovým motorem o výkonu 44 kW (60 k). Pětidveřové verze jsou o 9000 Kč dražší, cenový rozdíl mezi Reference a Style je 5000 Kč.

Nový SEAT Mii má pod kapotou zcela nový zážehový tříválec 1,0 litru o výkonu 44 kW (60 k)nebo 55 kW (75 k). Pro městský provoz je jako stvořená automatizovaná převodovka. Tato alternativa sériově montované pětistupňové mechanické převodovky zbaví totiž řidiče únavné práce se spojkou a řadicí pákou. SEAT Mii s automatizovanou převodovkou a výbavou Style přijde na pouhých 209 900 Kč.

Oba nabízené motory dokážou být temperamentní a zároveň úsporné. SEAT Mii 1.0 44 kW (60 k) zrychlí z 0 na 100 km/h za 17,5 s, dosahuje nejvyšší rychlosti 160 km/h a v průměru spotřebuje pouhých 4,5 l/100 km. Hodnoty pro variantu s nejvyšším výkonem 55 kW (75 k) jsou následující (v závorce odlišné údaje pro automatizovanou převodovku): 0-100 km/h za 15,5 (16,0) s, nejvyšší rychlost 171 km/h, kombinovaná spotřeba EU 4,7 (4,5) l/100 km. Na hospodárném provozu se podílí rovněž velmi nízká hmotnost vozu od 929 kg.

Sériová výbava modelu SEAT Mii Reference zahrnuje mimo jiné ABS, airbag řidiče a spolujezdce (deaktivovatelný), boční airbagy, imobilizér a ochranu proti krádeži, ISOFIX pro dětské sedačky na zadních sedadlech, 14“ ocelová kola, elektromechanický posilovač řízení, vyhřívané zadní okno, centrální zamykání, přípravu pro rádio se 2 reproduktory, světla pro denní svícení, signalizaci nezapnutého bezpečnostního pásu, SEAT Service Mobility a sadu na opravu pneumatik. Výbavová linie Style k tomu navíc přidává například zpětná zrcátka a kliky dveří v barvě karoserie, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná přední okna, uzamykatelnou schránku před spolujezdcem nebo palubní počítač.

Lhostejno, zda se zákazníci rozhodnou pro sportovní třídveřovou, nebo praktickou pětidveřovou karoserii s vnější délkou pouhých 3557 mm, uvnitř na ně čeká prostor a komfort, který je v této třídě nevídaný. Čtyřmístný SEAT Mii potvrzuje dojem plnohodnotného vozu i svým zavazadlovým prostorem o objemu 251 litrů, který lze v případě potřeby velmi snadno zvětšit sklopením zadních sedadel, která jsou ve verzi Style dělená.

Jednoduchá a přehledná přístrojová deska umožňuje intuitivní ovládání všech funkcí. Řidič rychle nalezne vhodnou polohu za volantem díky výškově nastavitelnému sloupku řízení. Ve verzi Style je výškově nastavitelné také sedadlo řidiče. Moderní koncept interiéru podtrhuje přenosný SEAT Media systém s navigací, rádiem, handsfree, Bluetooth, palubním počítačem a dotykovým ovládáním, který se dodává na přání za pouhých 7800 Kč.

Skvěle nastavený podvozek, výkonné motory a účinné odhlučnění předurčují nový SEAT Mii nejen do městských ulic, ale i pro pohodlné cestování na delší vzdálenosti, které ještě více usnadní nabízený tempomat. Parkování s tak malým a obratným vozem, jakým je Mii, je samo o sobě velmi snadné, ale se zadními parkovacími senzory to půjde ještě lépe i méně zkušeným řidičům.

SEAT Mii se v konkurenci ostatních malých vozů vyjímá také inovativními technologiemi, jako je například systém nouzového brzdění Safety Assist, který sleduje laserovým čidlem za čelním oknem provoz před vozem a z rychlosti do 30 km/h dokáže automaticky zabrzdit v případě hrozící nehody. A pokud by ke srážce přece jen došlo, mohou se cestující spolehnout na maximální ochranu, kterou potvrdilo nejvyšší možné hodnocení s pěti hvězdičkami v nezávislých nárazových testech Euro NCAP. Skutečnost, že je SEAT Mii velmi bezpečným vozem, jistě přispěla k tomu, že byl v Dánsku nedávno zvolen autem roku 2013.

SEAT vychází vstříc potřebám náročných zákazníků rovněž nevídanými možnostmi další individualizace vozu díky široké nabídce příslušenství, které ještě více podtrhuje osobnost vozu. Mimořádně výhodný způsob rozšíření bohaté sériové výbavy představují rozmanité pakety, mezi nimiž vyčnívají pakety Style Sport a Style Chic.

Style Sport dává své dynamické geny najevo 15“ koly z lehké slitiny, tónovanými skly, kůží potaženým volantem a hlavicí řadicí páky, sportovním podvozkem a předními mlhovkami. Elegantní Style Chic se odlišuje speciálními barevnými stylistickými úpravami, 14“ koly z lehké slitiny, elektricky nastavitelnými vnějšími zpětnými zrcátky, SEAT Sound systémem 1.1, kůží potaženým volantem a hlavicí řadicí páky. V případě třídveřových modelů jsou u obou paketů přední sedadla vybavena funkcí Easy Entry pro snadné nastupování.

Zákazníci si mohou své Mii doladit výběrem z bohaté nabídky individuálních prvků výbavy na přání za výhodné ceny. Například stabilizační systém ESP s asistentem rozjezdu do kopce stojí 5000 Kč, výše uvedený systém Safety Assist přijde na 5000 Kč, klimatizace navodí ještě příjemnější atmosféru v interiéru za 7700 Kč a v zimě zpříjemní jízdu do práce vyhřívaná přední sedadla za 5000 Kč. Pro Style je k dispozici také panoramatické střešní okno, tmavě tónovaná okna od střešního sloupku B nebo rádio SEAT Sound systém 1.1 s přehrávačem CD/MP3, ovládáním pod volantem, vstupem pro externí přehrávač AUX-in a 6 reproduktory.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 80 % své výroby do 75 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2011 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 350 000 vozidel obchodního obratu ve výši více než 5,0 miliardy eur.

Skupina SEAT zaměstnává vice než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně – Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a nové Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Datum: 31.10. 2012
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz