Dva zlatí olympionici dostanou nový vůz značky SEAT

Barbora Špotáková vyzkouší Alteu XL, Jaroslav Kulhavý novou Alhambru 4WD

  • Barboru Špotáková získala další cenné vítězství – jednoznačně vyhrála v Diamantové lize
  • Biker Jaroslav Kulhavý zakončil snovou sezonu třináctým místem v nedávném závodě mistrovství světa a celkově se ve SP umístil na třetí pozici
  • Oba sportovci budou mít zapůjčen nový vůz značky SEAT

Nejdůležitější úkol splnili – oba získali zlatou medaili na OH v Londýně. Tím však úspěchy neskončili – Bára Špotáková se stala jednoznačnou vítězkou letošního ročníku Diamantové lity a biker Jaroslav Kulhavý dosáhl na třinácté místo v nedávném závodě mistrovství světa.

K těmto ohromujícím výsledkům sportovcům pomohla i spolupráce se značkou SEAT, která oběma sportovcům poskytuje vůz k osobním účelům a s tím spojený veškerý servis. Oba nyní před blížící se zimou převzali nové automobily SEAT s pohonem všec h kol. Barbora Špotáková osedlala SEAT Altea XL, Jaroslav Kulhavý SEAT Alhambra.
„S Bárou spolupracujeme již pět let, s Jardou to jsou nyní tři roky. Jsme velice rádi, že jsme mohli být u jejich největších letošních triumfů – zlatých medailí z Londýna a že naše společná úspěšná cesta pokračuje i nadále,“ říká Aleš Novák, šéf českého zastoupení značky SEAT.

„Ačkoliv jsem si Exeo oblíbila, tuhle změnu rozhodně vítám a těším se, jak na jedné straně vyzkouším především prostornost Altey XL, na straně druhé pak úspornost jejího naftového motoru 2.0 TDI. S přítelem se také těšíme, že během nadcházejícího podzimu využijeme pohon všech kol,“ říká Barbora Špotáková,

Jízdu v novém voze SEAT Altea XL úspěšné atletce zpříjemní klimatizace Climatronic, tempomat, multifunkční volant nebo přední i zadní parkovací senzory. Dynamiku jízdy pak zajistí úsporný motor 2.0 TDI s výkonem 103 kW s průměrnou spotřebou pouze 6 l na 100 kilometrů.

Stejně tak jako Barbora Špotáková s Alteou XL, také Jaroslav Kulhavý už má s všestrannou Alhambrou dostatek zkušeností. „Tento model mi ve všem maximálně vyhovuje. Pravidelně jezdíme na závody po celé Evropě a nikdy se mi nestalo, že bych řešil, jestli se mi něco do auta vejde nebo nevejde. Vynachválit si nemůžu především systém sedadel, díky kterému z luxusního rodinného sedmimístného vozu během pár okamžiků uděláte auto na převoz i několika kol,“ vysvětlil Jaroslav Kulhavý, který nyní řídí černý model Alhambra s úsporným motorem 2.0 TDI v bohatém výbavovém stupni Style.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 80 % své výroby do 75 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2010 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 339 500 vozidel obchodního obratu ve výši 4,7 miliardy eur.

Skupina SEAT zaměstnává vice než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně – Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Datum: 21. 9. 2012
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz