Škoda Yeti 1.4 TSI 7DSG se představí v Moskvě

Reprezentativní expozice Škoda AUTO na Mezinárodním autosalonu v Moskvě (29. 8. až 9. 9. 2012) odráží ambice značky na ruském trhu. Magnetem stánku bude představení akčního modelu Škoda Yeti Sochi, který připomíná angažovanost automobilky jako partnera Zimních olympijských her 2014 v Soči.

Do roku 2018 chce automobilka za pomoci modelové ofenzívy zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Za tímto účelem chce Škoda AUTO v příštích letech uvádět na trh jeden nový, nebo modernizovaný model v průměru každých šest měsíců.

Název akčního modelu Škoda Yeti Sochi se odvolává na místo konání Zimních olympijských her v roce 2014 na pobřeží Černého moře. Škoda AUTO se na této sportovní událost podílí spolu s dalšími značkami koncernu Volkswagen v rámci automobilového partnerství. Akční model Yeti Sochi v bílé barvě Candy zaujme nejen atraktivním designem ve stylu zimních olympijských her, ale také bohatou výbavou, pohonem všech kol, výkonným motorem 1,8 TSI/112 kW a automatickou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Na trh bude model uveden v roce 2013.

Důležitou roli v růstových plánech hraje nový Rapid, který do Ruska přijde jako šestá modelová řada. Tento model bude od počátku roku 2014 vyráběn v ruském závodě společnosti Volkswagen Group Rus v Kaluze. Škoda AUTO v současné době prověřuje, zda by už před tímto termínem bylo možno zahájit prodej vozů dovážených z Mladé Boleslavi.

Mezinárodní premiéru oslaví Yeti s motorem 1,4 TSI v kombinaci s dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou DSG. Kompaktní SUV, které bude na autosalonu představeno ve výbavě Elegance a v černé metalické barvě Magic, přesvědčí zákazníky kombinací výkonu 90 kW a komfortu řazení. Na ruský trh bude uveden počátkem roku 2013.

V prvních sedmi měsících roku 2012 prodala značka v Rusku více vozů než kdykoli předtím ve stejném období: dodávky ruským zákazníkům vzrostly v období od ledna do července o 41,5 % na 54 700 vozů, ve stejném období minulého roku to bylo 38 700 vozů.

Zdroj: www.autokaleidoskop.cz