Ukázala Škoda novou Octavii během prezentace Rapidu?

Na nedávné prezentaci modelu Rapid ukázala automobilka Škoda několik snímků, které by mohly, podle některý přítomných novinářů, představovat předobraz třetí generace modelu Octavia. Níže uvedené obrázky, které zveřejnil francouzský L’Automobile a dali vzniknout diskuzi o tom, zda automobilka opravdu ukázala model Rapid. Podrobnější studie snímků ukazuje, že zobrazený vůz opravdu není Rapid, případně jeho hatchbacková verze.

Delší rozvor a uhlazený design ukazují spíše na příbuznost s konceptem VisionD, který by se měl stát předobrazem nové Octavie.

Co přesně fotografie ukazují vědí pouze zasvěcení lidé z automobilky Škoda. Co však můžeme s jistotou říci je, že nová Octavia by měla mít premiéru příští rok, pravděpodobně v Ženevě a její design bude ovlivněn modely Rapid a VisionD.

S největší pravděpodobností se náznak budoucí Octavie na prezentaci nedostal náhodou, ale jako součást marketingové strategie značky. Automobilka tak postupně navnazuje své příznivce na nový model a zároveň nechá zákazníkům prostor pro jejich fantazii, aby mohli nad novým modelem přemýšlet, jak bude vypadat, jak se v něm budou cítit. Tyto fantazie mají za výsledek, že se zákazníci na nový vůz těší a to je přesně to, čeho chce automobilka dosáhnout.

Zdroj: Autoroad.cz